Remont dachu

71 8147 0002 0007 9950 2000 0010

Rycerze Niepokalanej

Luty 2019

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - 23 XI 2014r.

1. Dziś w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata , patronalne święto Akcji Katolickiej i KSM, oddajmy się Najświętszemu Sercu Jezusowemu.
2. Serdeczne Bóg zapłać na ofiary złożone na tacę na WSD w Pelplinie i do puszek na budowę kościoła na Białorusi.
3. Dzisiaj po wieczornej Mszy św. odbędzie się w naszym kościele jeszcze jedno ciekawe spotkanie, a mianowicie z Glorią Marią, która została cudownie uzdrowiona przez św. Jana Pawła II, a która pragnie podzielić się swoim świadectwem.  Serdecznie zapraszamy.

4. Natomiast jutro - w poniedziałek - po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie z Jackiem Wroną, ojcem Glorii Marii, który jest  specjalistą od narkotyków i przestępczości zorganizowanej. Nasze zaproszenie kierujemy do wszystkich rodziców, nauczycieli, wychowawców, młodzieży  oraz osób, które zetknęły się z problemem narkomanii lub w swoim otoczeniu rodzinnym dostrzegły taki problem.
5. W środę zapraszamy na spotkanie wszystkich katechetów. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.oo w salce parafialnej.
6. Rycerstwo Niepokalanej w dniach 25,26 i 27 listopada - po Mszy św. o godz. 8.45 - zaprasza na Margaretkowe Dni Modlitw za Kapłanów.
7. W najbliższą sobotę rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, na którą zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej codziennie o godz. 8.20.
8. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Na znak kończącego się roku kościelnego w sobotę po wieczornej Mszy św. przez 5 min będą biły wszystkie dzwony.
9. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy również rekolekcje adwentowe, które wygłosi ks. kan. Andrzej Szopiński - dyr. ekonomiczny diecezji, a które mają nas duchowo przygotować na święta Bożego Narodzenia. Początek rekolekcji w niedzielę na Mszy św. o godz. 6.30. Plan rekolekcji wisi w gablotkach.  W ramach rekolekcji będzie można nabyć książki księdza rekolekcjonisty.
10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 8.45 spotkanie Apostolstwa św. Elżbiety w salce katechetycznej. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 18.00 wręczymy też zaświadczenia tym wszystkim, którzy w tym roku ukończyli kurs przedmałżeński przy parafii.
11. W zakrystii i przed kościołem można nabyć nowy nr Pielgrzyma i kalendarze diecezjalne w cenie 4 zł. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć świece adwentowe i kartki świąteczne z naszym kościołem.
11. Przypominamy, że od godz. 10.oo Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie organizuje „Białą Niedzielę”. Szczegóły na plakatach.
12. Diecezjalne Radio Głos obchodzi dwudziestolecie działalności i dlatego w najbliższą sobotę zaprasza na godz. 17.oo na Oratorium Nieszpory Świętojańskie, które odbędą się w naszej katedrze w Pelplinie.
13. Trwają przygotowania do Orszaku Trzech Króli. W tym tygodniu zakupimy kolejną partię materiałów. dziękujemy wszystkim, którzy już się zaangażowali i prosimy panie o pomoc w szyciu (obramowaniu) strojów na Orszak. Bardzo też prosimy o wsparcie finansowe przygotowań do tej uroczystości.
- w 30 dzień od pogrzebu za śp. Martę Kłos w poniedziałek o godz. 18.00, za śp. Edwarda Ossowskiego we wtorek o godz. 18.00, za śp. Helenę Tuszkowską w czwartek o godz. 18.00, za śp. Tadeusza Stosik w sobotę o godz. 18.00
- w 1 r. śm. za Bolesławę Kędziorę we wtorek o 8.45,
- w int. dusz w czyśćcu od Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym w poniedziałek o godz. 8.45
- za śp. Annę Szpręga i Barbarę Sobczak od Szkoły Podstawowej nr 1 w środę o godz. 18.00
- ostatnia msza św. zbiorowa za zmarłych w sobotę o godz. 8.45
13. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Mirosławę Myszewską z Malachina i śp. Halinę Szczepańską z ul. Kolejowej. Wieczny odpoczynek...

Copyright © 2019. Parafia Czersk  Rights Reserved.