Remont dachu

71 8147 0002 0007 9950 2000 0010

Rycerze Niepokalanej

Maj 2019

ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI - 1 stycznia 2017r.

1. W najbliższy piątek obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Msze św. zostaną odprawione w porządku niedzielnym, poza Mszą św. o godz. 12.30. Ze względu na Orszak Trzech Króli ta Msza św. zostanie odprawiona o godz. 12.00. Kolekta z tego święta jest przeznaczona na Misje Katolickie. W tym dniu nie obowiązuje post.
2. Orszak Trzech Króli wyruszy spod stadionu o godz. 13.00. Prosimy, aby uczestnicy Orszaku zgromadzili się na bocznym boisku stadionu do godz. 12.40. Porządek Orszaku będzie następujący: na czele jeździec na koniu, potem idzie gwiazda, za nią pastuszkowie, aniołki, bryczka z trzema królami, jeźdźcy na koniach, władze miasta i gminy, na czele z Panią Burmistrz, księża, a dalej przedstawiciele kontynentów (kolory: czerwony, zielony, niebieski) i pozostali uczestnicy. W Orszaku pojadą rycerze na koniach. Bardzo prosimy o nie zbliżanie się do koni i nie dotykanie zwierząt. W trakcie ustawiania się pochodu wyznaczone osoby będą rozdawały nalepki, chorągiewki i korony (akcesoria orszakowe są darmowe). Prosimy, aby w miarę możliwości, przebrali się również dorośli uczestnicy. Oczywiście osoby, które nie będą miały przebrania ustawiają się po przedstawicielach kontynentów. W trakcie przemarszu wszyscy śpiewamy kolędy. Na trasie będą cztery stacje, przy których Orszak zatrzymuje się, aby obejrzeć scenki związane z wędrówką mędrców do Betlejem (przy stadionie, przy straży, na ul. Cmentarnej (przy Biedronce) i na placu targowym, gdzie odbędzie się koncert kolęd i będzie można obejrzeć żywą szopkę. Natomiast Hotel Roal przygotuje dla uczestników pyszny barszcz na rozgrzewkę. Prosimy o podporządkowanie się służbom mundurowym.
3. We wtorek o godz. 20.30, w salce parafialnej odbędzie się próba poszczególnych scen na Orszak Trzech Króli. Prosimy o przybycie wszystkich, którzy odgrywają w nich jakiekolwiek role.
4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek i sobota miesiąca (w piątek przypada Ur. Trzech Króli). Po Mszy św. o godz. 6.30 do 8.45 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Zachęcamy do adoracji.

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Chrztu Pańskiego. Po Mszy św. o godz. 8.45 odbędzie się spotkanie Żywego Różańca. Natomiast na Mszy św. o godz. 12.30 udzielimy sakramentu chrztu św. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych dzieci, które otrzymają chrzest odbędzie się w sobotę 7 stycznia o godz. 16.30 w salce parafialnej.
6. Kolekta przyszłej niedzieli – inwestycyjna – jest przeznaczona na czekający nas remont dachu na kościele. Serdecznie dziękujemy osobom, które w tym tygodniu złożyły indywidualne ofiary na ten cel.
7. Od Bożego Narodzenia do 7 stycznia nasze domy odwiedzają „kolędnicy misyjni”. Są to dzieci z naszego Koła Misyjnego, które co roku w ten sposób odpowiadają na prośbę papieża, aby pomóc swoim rówieśnikom z krajów misyjnych. Dziękujemy wszystkim, którzy życzliwie przyjmują kolędników. Jednocześnie prosimy o takie właśnie przyjęcie, a jeżeli ktoś nie chce przyjmować kolędników – wystarczy powiedzieć dziękuję.
8. W czasie kolęd biuro parafialne będzie czynne tylko w środy i soboty od 9.30 do 11.00.
9. Przed kościołem można nabyć nowy nr Pielgrzyma, a w Biurze radia Maryja Naszą Arkę.
10. Nasza parafia w dniach od 24 do 29 kwietnia organizuje pielgrzymkę do miejsc objawień Matki Bożej w Medjugorje. Szczegółowy plan i zapisy u ks. Karola.
– w 1 rocznicę śmierci za ś. p. Natalię Połom w niedzielę o godz. 18.00.
– w 30 dzień po pogrzebie za ś. p. Kazimierza Lamczyk we wtorek o godz. 6.30.
– w intencji żywych i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci w czwartek o godz. 8.45
– w intencji trzeźwości w piątek o godz. 8.45
– w intencji Rycerstwa Niepokalanej w sobotę o godz. 8.45
– w intencji Żywego Różańca w niedzielę o godz. 8.45
12. Program kolęd na ten tydzień:
poniedziałek 2 stycznia: ulice: Budowlana, Dębowa, Leśna, Bukowa, Sosnowa, Wierzbowa, Modrzewiowa, Słoneczna, Kwiatowa, Brzozowa, Polna, Ustronie – godz. 14.30
wtorek 3 stycznia: ulice: Matejki, Kolejowa – godz. 14.30.
środa 4 stycznia: ulice: Starego Urzędu i Złotowska – godz. 14.30
czwartek 5 stycznia: ulice: Starogardzka lewa strona, Kręta i Słowackiego – godz. 14.30
sobota 7 stycznia: ulice: Łosińska, 60-lecia, Zabrockiego, Wybudowanie pod Strugę, Towarowa, Cisowa, Wrzosowa, Zielona – godz. 11.00
niedziela 8 stycznia: ulica Generała Maczka – godz.14.30
poniedziałek 9 stycznia: ulice: Łąkowa, Reymonta, Myśliwska, Bohaterów Września, Łukowska, Sienkiewicza – godz. 14.30
wtorek 10 stycznia: ulice: Wincentego Pola, Okrężna, Podgórna, Browarowa, Rzemieślnicza, Aleja 1000-lecia, Mleczarska, Spokojna, Klina, Przemysłowa – godz. 14.30.
Jeżeli kolęda przypada w piątek, a ktoś chce nas poczęstować bardzo prosimy stawiać dania postne.
Dalszy program kolęd znajduje się w gablotkach lub na stronie internetowej parafii.
13. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej ś. p. Elżbieta Błanek z ul. Cisowej oraz ś. p. Rafał Wilczewski z ul. Wojska Polskiego. Natomiast pogrzeb ś. p. Felicji Strunk ze Złotowa, wyb. pod Łąg odbędzie się
w środę 4 stycznia o godz. 10.00. Wieczny odpoczynek...

Copyright © 2019. Parafia Czersk  Rights Reserved.