Remont dachu

71 8147 0002 0007 9950 2000 0010

Rycerze Niepokalanej

Styczeń 2019

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 16 kwietnia 2017r.

1. W tym dniu radosnym wszyscy się weselmy, gdyż staliśmy się świadkami zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią. Niech w waszych domach zapanuje radość, pokój i nadzieja. Wszystkim zgromadzonym w tej świątyni, chorym, starszym i tym, którzy przebywają z dala od rodzinnego domu, życzymy obfitości łask Bożych, zdrowia, wszelkiej pomyślności.
2. Bardzo gorąco pragniemy podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się uświetnienia Triduum Paschalnego i wystroju naszego kościoła. Szczególne podziękowania kierujemy do rodziny, która ofiarowała nowe obrusy do naszego kościoła, wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowaniu ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz ofiarodawcom kwiatów, które zostały zakupione za ofiary składane podczas całego Wielkiego Postu. Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w nabożeństwach Triduum Paschalnego, a zwłaszcza wielkopiątkowej Drogi Krzyżowej: przedstawicielom firm, którzy prowadzili rozważania Drogi Krzyżowej, wszystkim, którzy nieśli krzyż, strażakom i policji oraz p. Markowi Łangowskiemu za nagłośnienie przemarszu. Składamy również wielkie Bóg zapłać za życzenia i kwiaty z okazji Dnia Kapłana.
3. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa „Urbi et Orbi” przez radio lub telewizję. Warunkiem jest przystąpienie do Komunii świętej i odmówienie w kościele modlitwy w intencjach Ojca Świętego.
4. Jutro drugi dzień Świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Przeżyjmy ten dzień w zjednoczeniu z Chrystusem we Mszy św. Zachęcamy także do uczestnictwa w Mszach świętych przez całą oktawę Wielkanocy. Tradycyjnie w dniu jutrzejszym w naszych kościołach modlimy się i składamy ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

5. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc prześladowanym w Syrii. Po Mszy świętej o godz. 8.45 odbędzie się spotkanie z dziećmi, które w tym roku przystąpią do I Komunii świętej.
6. Do przyszłej niedzieli trwać będzie Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
W święta i niedzielę modlitwy nowennowe będziemy odmawiać o godz. 10.40, a w dni powszednie łącznie z Mszą św. o godz. 8.45 i o godz. 17.40.
7. Caritas wraz z Domem Kultury zapraszają na 10 edycję środowych biegów rodzinnych, które rozpoczną się w środę 19 kwietnia na stadionie miejskim o godz. 18.00.
8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Pielgrzym”.
9. I jeszcze jedna radosna nowina – ks. biskup dekretem z dnia 30 marca zatwierdził na okres trzech lat nową Radę Parafialną, która składa się z Rady Ekonomicznej i Rady Duszpasterskiej. Członkami Rady Ekonomicznej zostali: Andrzej Pozorski z Czerska, Leszek Cisewski z Czerska, Henryk Fierek z Kamionki, Mirosław Kukliński z Czerska, Leszek Szarmach ze Strugi, Andrzej Kuchenbecker z Czerska, Witold Pstrąg z Mosnej. Członkami Rady Duszpasterskiej zostali: Kazimierz Miszke z Czerska, Barbara Frymark z Czerska, Renata Jędrzejczyk z Czerska, Bernadeta Rostankowska z Czerska i Małgorzata Sękowska z Czerska. Nowej Radzie gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz parafii.
– Msza św. pogrzebowa za ś.p. Ewę Bielińską we wtorek o 9.30, za ś.p. Helgę Kononowicz w środę o 9.30
– w 30 dzień po pogrzebie za ś.p. Franciszka Błaszyk we wtorek o godz. 8.45, za ś.p. Zofię Piekarską w czwartek o godz. 18.00, za ś.p. Kazimierza Helta w piątek o godz. 18.00
– w 1 rocznicę śmierci za ś.p. Gertrudę Kałduńską we wtorek o godz. 18.00, za ś.p. Franciszka Dobek w piątek o godz. 6.30
11. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty ś.p. Jowitę Wittstock z ul. Starego Urzędu, ś.p. Stefanię Kulas z ul. Pomorskiej, ś.p. Marię Mientką z ul. Złotowskiej, śp. Ewę Bielińską z ul. 21 lutego oraz ś.p. Helgę Kononowicz z ul. Śliwickiej. Wieczny odpoczynek...

Copyright © 2014. Parafia Czersk  Rights Reserved.