Remont dachu

71 8147 0002 0007 9950 2000 0010

Rycerze Niepokalanej

Luty 2019

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 września 2017r.

1. Dzisiaj o godz. 14.00 w naszym kościele odbędzie się XIX Festiwal Pieśni Chóralnej, na który serdecznie zaprasza chór „Lutnia”.
2. Caritas składa serdeczne Bóg zapłać za dary złożone w marketach Biedronka w ramach akcji „Kromka chleba dla sąsiada”.
Caritas w tym roku szkolnym kontynuuje również akcję dożywianie dzieci w szkole. Osoby, które chciałyby zdeklarować się na opłacanie obiadu jednemu dziecku przez cały rok mogą to uczynić w godzinach urzędowania Caritasu w salce parafialnej, w każdą środę od 9.30 do 11.00. Koszt miesięczny obiadów dla jednego dziecka wynosi 60 zł.
3. W miesiącu październiku zachęcamy wszystkich do odmawiania różańca. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele codziennie o godz. 8.15 i 17.30. Poranny różaniec prowadzą poszczególne Róże Różańcowe. Natomiast różaniec dla dzieci: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16.20. Po nabożeństwach dzieci otrzymają obrazki. W niedziele zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30.
4. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na Ogólnopolskie Margaretkowe Dni Modlitw za Kapłanów 25, 26 i 27 września po Mszy św. o 8.45.

5. Trwają Katechezy Przedmałżeńskie, spotkania odbywają się w niedzielę o godz. 16.00 w salce parafialnej.
6. W czwartek 28 września włączamy się do międzynarodowej akcji: Iskra Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy, aby o godz. 15.00 przy krzyżach przydrożnych i kapliczkach znajdujących się na terenie naszej parafii odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W Czersku Koronkę odmawiamy przy krzyżu misyjnym, pomniku św. Jana Pawła II, dużej i małej Biedronce, przy fontannie na Placu Ostrowskiego, na skrzyżowaniu ulic Tucholskiej i 21 lutego, na skwerze im. Krzysztofa Gogołowskiego przy ul. Starogardzkiej, przy figurze na ulicy Wielewskiej oraz przy krzyżu na ulicy Łukowskiej.
7. W piątek obchodzimy święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
8. Dzieci, które chciałyby należeć do Koła Misyjnego zapraszamy na spotkania w każdy piątek na godzinę 17.00.
9. W sobotę 30 września obchodzimy 25-lecie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Czersku. Uroczysta Msza święta odbędzie się o godz. 13.30. Zapraszamy każdego, który należał do tej wspólnoty. Zachęcamy do wspólnej modlitwy także wszystkich, którzy razem z nami chcą podziękować Panu Bogu za Jego łaski i dokonane dzieła w minionym ćwierćwieczu działania KSM-u.
Ks. Damian zaprasza do współpracy chętną młodzież, która chciałaby zaangażować się w śpiew lub granie na instrumentach w powstającej scholii młodzieżowej. Zainteresowanym udzieli wszelkich potrzebnych informacji.
10. Również w sobotę 30 września zapraszamy młodzież, która chciałaby zaangażować się w naszym parafialnym wolontariacie na spotkanie organizacyjne do salki parafialnej na godzinę 10.00.
Na godzinę 11.00 w sobotę zapraszamy do salki rodziców dzieci niepełnosprawnych.
11. Spotkanie Żywego Różańca odbędzie się w niedzielę 1 października po Mszy świętej o godz. 8.45. Kolekta przyszłej niedzieli jest przeznaczona na cele diecezjalne.
12. „Służyć Bogu – znaczy królować” to hasło wszystkich, którzy poprzez swoją obecność przy ołtarzu pragną służyć Chrystusowi. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy w naszej parafii nowy nabór do grona ministrantów. Szczególną prośbę kierujemy do rodziców, aby porozmawiali ze swoimi synami i zachęcili ich do służby przy ołtarzu. Wszystkich chętnych chłopców ks. Ariel zaprasza na spotkanie do salki w środę 27 września na godz. 17.00.
13. Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer „Pielgrzyma” i „Małego Pielgrzyma”, a w biurze Radia Maryja są do odebrania intencje papieskie na 2018 r.
– w 1 r. śmierci: za ś.p. Władysławę Sabiniarz w środę o godz. 6.30, za ś.p. Gabrielę Kierszkowską w czwartek o godz. 18.00
– w 30 dzień po pogrzebie za ś.p. Krystynę Lubińskaą w poniedziałek o godz. 18.00, za ś.p. Helenę Weltrowską we wtorek o godz. 18.00
– za zmarłych w tym kwartale członków Apostolstwa Dobrej Śmierci: Marię Staubach, Cecylię Mokwa, Stanisława Szramkę, Jadwigę Statkiewicz, Wandę Zabrocką w sobotę o godz. 8.45
– w intencji Żywego Różańca w niedzielę o godz. 8.45
14. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej ś.p. Mirosława Brauer z ul. Starogardzkiej, ś.p. Czesława Stopę z Łukowa i ś.p. Bolesławę Wajlant z ul. Starego Urzędu. Wieczny odpoczynek...

Copyright © 2019. Parafia Czersk  Rights Reserved.