Remont dachu

71 8147 0002 0007 9950 2000 0010

Rycerze Niepokalanej

Luty 2019

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 8 października 2017r.

1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na kolektę inwestycyjną, która jest przeznaczona na czekający nas remont dachu na kościele. Serdecznie dziękujemy za ofiary indywidualne. W przyszłą niedzielę kolekta na misje katolickie, a przed kościołem puszka na ofiary trzęsienia ziemi w Meksyku.
2. Dzisiaj obchodzimy XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Przed kościołem zbierana jest puszka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, żywego pomnika św. Jana Pawła II.
3. Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 11.00 zostaną poświęcone różańce dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Świętej. Poświęcenie różańców w Krzyżu odbędzie się dzisiaj na Mszy świętej o godz. 9.45.
4. Również dzisiaj na Mszy świętej o godz. 14.00 udzielimy sakramentu Chrztu Świętego.

5. W miesiącu październiku zachęcamy wszystkich do odmawiania różańca. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele codziennie o godz. 8.15 i 17.30. Poranny różaniec prowadzą poszczególne Róże Różańcowe. Natomiast różaniec dla dzieci: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16.20. Po nabożeństwach dzieci otrzymają obrazki. W niedziele zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30.
6. Od dzisiaj po wieczornej Mszy świętej do jutra do godz. 18.00 w naszej parafii odbędzie się Wieczna Adoracja Najświętszego Sakramentu, która będzie przebiegała wg nieco zmienionego planu. W tym roku – ze względu na bardzo małą frekwencję – od godz. 24.00 do 6.00 będzie przerwa w adoracji. Ulice, które w tych godzinach adorowały zostały przeniesione na inne godziny. Plan adoracji jest w gablotach i na stronie internetowej naszej parafii (przeczytać plan).
7. W środę na godz. 19.00 na spotkanie do salki parafialnej zapraszamy wszystkich katechetów.
8. Dekanalna peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej odbędzie się w Śliwicach w dniach 9-10 października. Przywitanie figury przed kościołem w poniedziałek o godz. 19.00. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich parafian do udziału w tej uroczystości, która kończy setną rocznicę objawień w Fatimie.
9. W piątek – jak zawsze w drugi piątek miesiąca – narzeczonych zapraszamy na Nauki Przedślubne. Spotkanie o godz. 16.30 w salce parafialnej.
10. W sobotę obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji już dzisiaj składamy wszystkim nauczycielom najserdeczniejsze życzenia. Msza święta o błogosławieństwo Boże dla pracowników oświaty z naszej parafii oraz za zmarłych nauczycieli – jest to intencja nauczycieli Zespołu Szkół Specjalnych – odbędzie się w sobotę 14 października o godz. 8.45.
11. W przyszłą niedzielę 15 października po Mszy świętej o godz. 8.45 w salce parafialnej odbędzie się spotkanie członków Apostolstwa św. Elżbiety.
12. W związku z 25-leciem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży od tej do przyszłej niedzieli będzie można w naszym kościele oglądać okolicznościową wystawę. Ekspozycję tworzą wybrane zdjęcia i teksty z trzech kronik KSM-u. Szczególne podziękowania w organizacji dla zakładu fotograficznego Narloch oraz Centrum Informacji Turystycznej. Od września KSM poszerzyło swoją ofertę o działalność internetową. Na youtube.com należy wpisać „KSM Czersk”, aby znaleźć kilka filmików z historii i działalności stowarzyszenia. W planach mamy kolejne filmiki dotyczące problemu wiary. Aby śledzić nasze nowości, najlepiej zasubskrybować kanał.
13. Zdrowaśki za naszych zmarłych oraz intencje na Msze św. zbiorowe za zmarłych można składać w biurze parafialnym w godzinach urzędowania oraz w biurze Radia Maryja w środy i piątki w godzinach 9.20 – 11.00.
14. Trwają Katechezy Przedmałżeńskie, spotkania odbywają się w niedzielę o godz. 16.00 w salce parafialnej.
15. Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer „Pielgrzyma” i „Małego Pielgrzyma”, a w biurze Radia Maryja „Nasza Arka”, „W naszej Rodzinie” i „Miłujcie się”.
– w 1 r. śmierci: za ś.p. Felicję Galikowską w poniedziałek o godz. 6.30, za ś.p. Romana Łońskiego w sobotę o godz. 18.00
– w 30 dzień po pogrzebie za ś.p. Jadwigę Statkiewicz w poniedziałek o godz. 8.45, za ś.p. Marię Trzebiatowską we wtorek o godz. 18.00, za ś.p. Jerzego Czapiewskiego w środę o godz. 18.00
– o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla członków Róży p.w. św. Teresy oraz za zmarłych członków w środę o godz. 18.00
17. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej ś.p. Jerzego Zygmuntowicza z ul. Gen. Dąbrowskiego. Wieczny odpoczynek...

Copyright © 2019. Parafia Czersk  Rights Reserved.