Remont dachu

71 8147 0002 0007 9950 2000 0010

Rycerze Niepokalanej

Luty 2019

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 1 kwietnia 2018r.

1. Z okazji Świąt Wielkanocnych wszystkim obecnym składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości łask Bożych, radości i pokoju. Tymi życzeniami obejmujemy również wszystkich chorych, przebywających z dala od rodzinnego domu i zagubionych na drogach życia. Niech Zmartwychwstały Chrystus będzie dla nas wszystkich źródłem nadziei i wszelkiej pomyślności.
2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się uświetnienia Triduum Paschalnego i wystroju naszego kościoła. Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy uczestniczyli w przygotowaniu ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz ofiarodawcom kwiatów, które zostały zakupione za ofiary składane podczas całego Wielkiego Postu. Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w nabożeństwach Triduum Paschalnego, a zwłaszcza wielkopiątkowej Drogi Krzyżowej: Rodzinom które prowadziły rozważania Drogi Krzyżowej, wszystkim, którzy nieśli krzyż, strażakom i policji oraz p. Markowi Łangowskiemu za nagłośnienie przemarszu. Składamy również wielkie Bóg zapłać za życzenia i kwiaty z okazji Dnia Kapłana.
3. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa „Urbi et Orbi” przez radio lub telewizję. Warunkiem jest przystąpienie do Komunii świętej i odmówienie w kościele modlitwy w intencjach Ojca Świętego.
4. Jutro drugi dzień Świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Przeżyjmy ten dzień w zjednoczeniu z Chrystusem we Mszy świętej. Zachęcamy także do uczestnictwa w Mszach świętych przez całą oktawę Wielkanocy. Tradycyjnie w dniu jutrzejszym w naszych kościołach modlimy się i składamy ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W te dni adoracja Najświętszego Sakramentu – od godz. 7.00 do 8.45.W piątek od godz. 15.00 zapraszamy do spowiedzi świętej, a o godz. 16.20 Msza święta. W Krzyżu Msza św. w piątek o godz. 17.00, a wcześniej okazja do spowiedzi.
6. Chorych z posługą sakramentalną ks. Karol odwiedzi w piątek 6 kwietnia, natomiast ks. Damian i ks. Ariel w sobotę 7 kwietnia.
7. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego.
8. Na Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się poświęcenie książeczek dzieciom, które w tym roku przystąpią do I Komunii świętej. Kolekta przyszłej niedzieli – drugiej w miesiącu – będzie przeznaczona na remont dachu naszego Kościoła. Polecamy ją waszej ofiarności.
9. Do przyszłej niedzieli trwać będzie Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
W święta i niedzielę Nowennę będziemy odmawiać o godz. 10.40, a w dni powszednie łącznie z Mszą świętą o godz. 8.25 i o godz. 17.40.
10. Dnia 19 marca 2018 r. w Bazylice św. Piotra w Rzymie, kapłan diecezji pelplińskiej, ks. Waldemar Sommertag, , przyjął święcenia biskupie z rąk Ojca Świętego Franciszka.
Przed objęciem nuncjatury apostolskiej w Nikaragui, Ksiądz Arcybiskup będzie sprawował Mszę Świętą w bazylice katedralnej w Pelplinie, w sobotę, 7 kwietnia, o godz. 11.00. Biskup pelpliński Ryszard Kasyna serdecznie zaprasza wszystkich wiernych do uczestnictwa w tej uroczystej liturgii. Księdzu arcybiskupowi Waldemarowi Sommertagowi towarzyszyć będą: nuncjusz apostolski w Polsce – abp Salvatore Pennacchio, biskupi metropolii gdańskiej oraz biskupi pochodzący z diecezji pelplińskiej.
11. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Pielgrzym”.
– w 1 rocznicę śmierci: za ś. p. Jana Skibę w poniedziałek o godz. 6.30; za ś.p. Marię Mientką w sobotę o godz. 6.30, za ś.p. Krzysztofa Krajeckiego w sobotę o godz. 18.00, za ś.p. Stefanię Kulas w niedzielę o godz. 11.00
– w 30 dzień po pogrzebie za ś. p. Felicję Osowską środę o godz. 18.00, za ś.p. Krystynę Dywińską w piątek o godz. 18.00
– w intencji żyjących i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci w czwartek o godz. 8.45
– w intencji Odnowy w czwartek o godz. 18.00
– w intencji trzeźwości w piątek o godz. 8.45
– w intencji Rycerstwa Niepokalanej w sobotę o godz. 8.45
13. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej ś.p. Irenę Freitag z ul. Czerwonych Maków, ś.p. Agnieszkę Bystryk z ul. Słowackiego i ś.p. Jadwigę Kałduńską z ul. Starogardzkiej. We wtorek odbędą się dwa pogrzeby: o godz. 9.30 pogrzeb ś.p. Jadwigi Czapiewskiej z Gutowca Wyb, a o godz. 11.00 pogrzeb ś.p. Bożeny Rekowskiej-Bartosz z ul. Łąkowej. Wieczny odpoczynek...

Copyright © 2019. Parafia Czersk  Rights Reserved.