Remont dachu

71 8147 0002 0007 9950 2000 0010

Rycerze Niepokalanej

Czerwiec 2019

TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ - 27 maja 2018r.

1. Dzisiaj o godz. 11.00 w naszej parafii odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. W ramach Białego Tygodnia zapraszamy dzieci pierwszokomunijne do udziału we Mszy świętej do środy o godz. 18.00, w czwartek o godz. 9.00, w niedzielę o godz. 11.00, a w pozostałe dni w ramach oktawy Bożego Ciała.
Przypominamy też, że uroczystości domowe powinny być bezalkoholowe.
2. W ramach Białego Tygodnia – we wtorek na wieczornej Mszy świętej – będziemy przeżywali Dzień Misyjny. Jak zawsze w tym dniu dzieci przynoszą w kopertach ofiary na rzecz dzieci głodujących. Zachęcamy wszystkich obecnych w kościele do włączenia się w tę zbiórkę.
3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte będą w następującym porządku: o 6.30, 7.30, 9.00, po procesji ok. 11.45 oraz wieczorem o godz. 18.00. Suma o godz. 9.00, a po sumie około godz. 10.00 z kościoła wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem trasą: ul. Kościuszki, Batorego, Dąbrowskiego, Dworcowa, Dra Zielińskiego, Królowej Jadwigi i ponownie Kościuszki do kościoła. Kazanie zostanie wygłoszony przy czwartym ołtarzu. Bardzo prosimy o udekorowanie domów i przygotowanie ołtarzy na trasie procesji, o udział
w procesji wszystkich sztandarów, chorągwi i feretronów, Panów z orkiestry, a Panów Strażaków o ustawienie procesji, porządkowanie jej i prowadzenie. Chłopcy przyjęci do I Komunii świętej idą w procesji zaraz za baldachimem i chórem. Część tych dzieci zapraszamy do noszenia sztandarów i poduszek. Prosimy Panie katechetki o pokierowanie dziećmi w uroczystość i podczas oktawy. Niech nasze uczestnictwo we Mszy św., Komunii świętej oraz czynny udział w procesji przez śpiew i modlitwę będzie wyrazem wdzięczności za dar Eucharystii oraz wyrazem naszej wiary w rzeczywistą obecność Chrystusa wśród nas. W Krzyżu Msza święta z procesją do 4 ołtarzy o godz. 15.00.
Osoby noszące chorągwie i feretrony prosimy o wcześniejsze ich przygotowanie i noszenie w Uroczystość Bożego Ciała i przez całą oktawę.
4. Dziewczynki pierwszokomunijne i pozostałe dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków. Próby sypania kwiatów będą w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00. Prosimy o przygotowanie dla nich koszyczków i kwiatów. Bardzo prosimy wszystkich o pomoc w zbieraniu kwiatów na procesję Bożego Ciała. Niech nie zabraknie kwiatów dla Pana Jezusa. Kwiaty od wtorku będzie można wsypywać do pojemnika wystawionego przy wejściu do kościoła.

5. W oktawie Bożego Ciała procesja: w piątek i w sobotę po wieczornej Mszy świętej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.
6. Okazja do spowiedzi świętej przed uroczystością Bożego Ciała w środę od godz. 17.30.
7. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy piątek i sobota miesiąca. W te dni adoracja Najświętszego Sakramentu – od godz. 7.00 do 8.45.
W piątek od godz. 15.00 zapraszamy do spowiedzi świętej, a o godz. 16.20 Msza święta. Od piątku rozpoczynamy nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 8.45 i 18.00, a w niedzielę po wieczornej Mszy świętej. W Krzyżu Msza św. w piątek o godz. 17.00, a wcześniej okazja do spowiedzi.
8. Chorych z posługą sakramentalną ks. Karol odwiedzi w piątek 1 czerwca, ks. Ariel w sobotę 2 czerwca, natomiast ks. Damian w sobotę 9 czerwca.
9. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 8.45 odbędzie się spotkanie Żywego Różańca.
10. W związku z Festiwalem Chórów, który odbędzie się w niedzielę 10 czerwca, informujemy, że nie będzie Mszy św. o godz. 14.00 , a chrztów udzielimy na Mszy świętej o godz. 12.30 .
11. Nasza parafia w dniach od 25 do 29 czerwca będzie organizowała kolonie dla dzieci w Bysławiu. Zapisy u ks. Karola.
12. Trwa licytacja wyjątkowego albumu, osobistego daru Kamila Stocha, z jego dedykacją. Licytacja potrwa do końca maja. Pieniądze ze sprzedaży będą przeznaczone na organizację wypoczynku dzieci. Chętni mogą się zgłaszać do ks. Karola.
13. W zakrystii i przy wyjściu z kościoła do nabycia „Pielgrzym”.
– w 1 rocznicę śmierci: za ś.p. Stanisława Maniowskiego we wtorek o godz. 6.30, za ś.p. Tadeusza Narloch we wtorek o godz. 8.45, za ś.p. Bronisławę Czuba w środę o godz. 6.30, za ś.p. Halinę Adamiec w sobotę o godz. 6.30
– w 30 dzień po pogrzebie za ś.p. Helenę Gnacińską w poniedziałek o godz. 18.00, za ś.p. Wandę Baszanowską we wtorek o godz. 1800
– w intencji dusz w czyśćcu od Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym w poniedziałek o godz. 8.45
– w intencji trzeźwości w piątek o godz. 8.45
– w intencji Rycerstwa Niepokalanej w sobotę o godz. 8.45
– w intencji Żywego Różańca w niedzielę o godz. 8.45
15. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej ś.p. Klemensa Glazę z ul. Kościuszki. Wieczny odpoczynek…
16. W myśl przepisu prawa kanonicznego (kan. 1043) podaje się do wiadomości, że nasz parafianin, alumn Adam Chyła ma otrzymać święcenia diakonatu. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach sprzeciwiających się udzieleniu kandydatowi święceń, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym miejscowego duszpasterza. Wiernych zachęca się do modlitwy za mających otrzymać święcenia, a także o liczne i dobre powołania kapłańskie.