1. Wraz z wakacjami dzieci i młodzieży rozpoczyna się czas urlopowy. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii życzymy wspaniałych wrażeń i pogodnych dni. Nie zapominajmy o tym, że jest to dobra okazja do podreperowania swojego życia duchowego, czyli więzi z Bogiem. Serdecznie zapraszamy na Msze św. Od dzisiaj Msze święte rozpoczynamy nad jeziorem w Ostrowitem. Będą się one tradycyjnie odbywały w każdą niedzielę wakacji o godz. 16.00.
2. Jutro o godz. 11.00 wyjazd dzieci do Bysławia.
3. W środę przypada wspomnienie N.M.P. Nieustającej Pomocy.
4. W piątek przeżywamy uroczystość św. Piotra i Pawła. Zachęcamy do zachowania świątecznego charakteru tego dnia. Msze święte odbędą się o godz. 6.30, 8.45, 11.00 i 18.00.
Kolekta przeznaczona jest na rzecz Stolicy Apostolskiej, tzw. Świętopietrze. W Krzyżu Msza święta o godz. 17.00.

5. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na Ogólnopolskie Margaretkowe Dni Modlitw za Kapłanów 25, 26 i 27 czerwca po Mszy świętej o 8.45.
6. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 8.45 spotkanie Żywego Różańca.
7. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym w dni powszednie księża będą słuchali spowiedzi 15 minut przed Mszami świętymi. Nie będzie spowiedzi podczas Mszy świętych.
8. W zakrystii i przy wyjściu z kościoła do nabycia „Pielgrzym”.
9. W miniony piątek nasz parafianin Adam Chyła przyjął święcenia diakonatu z rąk Ks. Biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny. Natomiast wczoraj Ksiądz Biskup dokonał zmian personalnych w naszej diecezji. Dekrety będą obowiązywały z dniem 20 sierpnia br. Z naszej parafii odchodzą ks. Ariel Januszewski, który został mianowany wikariuszem w parafii Przodkowo oraz ks. Damian Kajfasz, który został wikariuszem w parafii Choczewo. Nowymi wikariuszami w naszej parafii zostali ks. Tomasz Bielicki z Lęborka i ks. Damian Klajst z Chmielna. Oficjalne pożegnanie ks. Ariela i ks. Damiana odbędzie się 15 sierpnia na Mszy świętej o godz. 11.00.
10. Msze św. w tym tygodniu:
– w 1 rocznicę śmierci: za ś.p. Alojzego Fierek w sobotę o godz. 8.45
– w 30 dzień po pogrzebie za ś.p. Klemensa Glazę w poniedziałek o godz. 18.00
– w intencji dusz w czyśćcu od Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym w poniedziałek o godz. 8.45
– za żyjących i zmarłych członków Róży p.w. św. Jana Chrzciciela w poniedziałek o godz. 18.00
– za zmarłego w tym kwartale członka Apostolstwa Dobrej Śmierci: Alfonsa Górnowicz w czwartek o godz. 8.45
– w intencji Żywego Różańca w niedzielę o godz. 8.45
11. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej ś.p. Krystynę Bona z ul. Budowlanej, ś.p. Janinę Ossowską z ul. Szkolnej. Wieczny odpoczynek...