XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 21 X 2018 r.

1. Bóg zapłać za ofiary na kolektę inwestycyjną i ofiary indywidualne. Zabraliśmy 12 030 zł. Dziękujemy też za dzisiejsze ofiary na misje katolickie.
2. Przypominamy, że dzisiaj dzień wyborów samorządowych. W trosce o naszą małą ojczyznę zachęcamy do oddania swojego głosu.
3. Uwaga rodzice kandydatów do bierzmowania – zapraszamy was na spotkanie w przyszłą niedzielę po mszy św. o 12.30.
4. Dzisiaj po Mszach świętych można kupić różańce święte, które wykonały dzieci z Rycerstwa. Koszt różańca to 6 zł, a środki zebrane przeznaczone są na wyjazd dzieci na rekolekcji dlatego można złożyć większą ofiarę na ten cel.

5. W dniach od 23 do 26 listopada Odnowa w Duchu Święty Wieczernik organizuje kurs Filipa dla wszystkich, którzy pragną pogłębić i umocnić swoją wiarę. Zapisy u ks. Damiana
6. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na Ogólnopolskie Margaretkowe Dni Modlitw za Kapłanów 25, 26 i 27 października po Mszy św. o 8.45.
7. W miesiącu październiku zachęcamy wszystkich do odmawiania różańca. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele codziennie o godz. 8.15 i 17.30. Poranny różaniec prowadzą poszczególne Róże Różańcowe. Natomiast różaniec dla dzieci: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16.20. Po nabożeństwach dzieci otrzymają obrazki. W niedziele zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30.
8. Przypominamy, że Katechezy Przedmałżeńskie odbywają się w niedzielę o godz. 16.00 w salce parafialnej.
9. Zdrowaśki za naszych zmarłych oraz intencje na Msze św. zbiorowe za zmarłych – według starych zasad - można składać w biurze parafialnym w godzinach urzędowania oraz w Biurze Radia Maryja w środę i piątek w godz. 9.20 – 11.00, w przyszłą niedzielę od godz. 9.30 – 11.oo oraz w środę 31 października w godz. 9.20 – 11.00.
10. Dziś można nabyć nowy numer „Pielgrzyma” i „Mały Pielgrzym” .
11. W tym tygodniu zakończyliśmy konserwację i renowację ołtarza głównego, która trwała od ubiegłego roku. Dzisiaj możemy podziwiać jedno z największych dzieł Hermana Hana z 1611 r. Dotychczasowy koszt wyniósł 500 tys. zł, a środki na renowację pozyskaliśmy z Ministerstwa Kultury i Urzędu Marszałkowskiego. Do konserwacji pozostała jeszcze druga kotara. Natomiast na cmentarzu zamontowaliśmy na krzyżu odnowioną pasyjkę. Serdeczne podziękowania kierujemy do małżeństwa konserwatorów - z naszej parafii – oraz wszystkim, którzy pomogli przy montażu. Nowy krzyż zostanie poświęcony w Ur. Wszystkich Świętych.
12. W przyszłą niedzielę przed kościołem tradycyjnie odbędzie się akcja ZNICZ organizowana przez Hospicjum w Chojnicach. Całkowity dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na prowadzenie domowego hospicjum.
Msze św. w tym tygodniu:
- w 30 dzień po pogrzebie: za Jadwigę Thiede w czwartek o 18:00, Jana Brzezińskiego w piątek o 18:00,
17. W tym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Barbarę Sowa. W poniedziałek o godz. 13.oo pogrzeb ś.p. Ireny Dahlke z Al. 1000-lecia. Wieczny odpoczynek...