XXX NIEDZIELA ZWYKŁA - 28 X 2018r.

1. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa różańcowe w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 8.15, 17.30, a dla dzieci w poniedziałek i środę o godz. 16.20.
2. We środę 31 października od godz. 17.00 do 18.00 będzie jeszcze dodatkowa okazja do spowiedzi świętej przed uroczystością Wszystkich Świętych.
3. Jak zawsze przed Uroczystością Wszystkich Świętych przypominamy, że miejsca na cmentarzu należy przedłużać co 20 lat. Według prawa cmentarnego, po upływie tego okresu, nieopłacone groby mogą zastać zlikwidowane. Osoby, które pragną postawić pomnik lub dokonać przeróbek powinny się zgłosić w biurze parafialnym z rachunkiem i numerem miejsca pochówku. Opłaty z tego tytułu wynoszą 10% wartości. Poza tym prosimy, aby nie wrzucać liści do pojemników na śmieci, ale do przygotowanych kontenerów lub przyczep. Na naszym cmentarzu, który jest wpisany do rejestru zabytków, nie wolno sadzić drzew i krzewów, kłaść chodniczków przy grobach.
4. W czwartek obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Msze święte w porządku niedzielnym – nie będzie jednak Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00, a dodatkowa Msza święta będzie o godz. 14.00. Po niej wyruszy procesja na cmentarze: najpierw na parafialny, gdzie wysłuchamy okolicznościowego kazania, a następnie na honorowy, gdzie będziemy modlić się w intencji ofiar wojny. W tym dniu na cele parkingowe będzie przeznaczone całe targowisko, a służby porządkowe proszą o dostosowanie się do poleceń i oznakowania. W Krzyżu Msza święta będzie o godz. 9.45.

5. W piątek w kościele Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte o godz. 6.30, 8.45, 11.00, 16.20 i 18.00. Zapraszamy do udziału w modlitwie różańcowej za zmarłych o godz. 15.00 na cmentarzu. Modlitwę tę będzie prowadziło Apostolstwo Dobrej Śmierci. Również po Mszy świętej wieczornej udamy się na cmentarz parafialny, aby odmówić różaniec za naszych zmarłych. Prosimy przynieść znicze, które zapalimy podczas różańca. W Krzyżu Msza święta odbędzie się o godz. 17.00.
6. Od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i przez cały Dzień Zaduszny w kościele można uzyskać odpust zupełny za dusze czyśćcowe. Natomiast w dniach od 3 do 8 listopada codziennie można jeden raz uzyskać odpust zupełny za zmarłych przez pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych.
7. Dziś po Mszy św. o godz. 12:30 spotkania dla rodziców kandydatów do bierzmowania.
8. W dniach od 23 do 26 listopada Odnowa w Duchu Święty Wieczernik organizuje kurs Filipa dla wszystkich, którzy pragną pogłębić i umocnić swoją wiarę. Zapisy u ks. Damiana.
9. Zdrowaśki za naszych zmarłych oraz intencje na Msze święte zbiorowe za zmarłych można składać dzisiaj w biurze Radia Maryja od godz. 8.15 do godz. 11.00, a także w środę od godz. 9.20 do 11.00. Natomiast biurze parafialnym w godzinach urzędowania. Pierwsza Msza święta zbiorowa za zmarłych odbędzie się w Dzień Wszystkich Świętych o godz. 14.00.
10. Wypominki jednorazowe i intencje na Msze święte zbiorowe można też składać do skarbony przed ołtarzem św. Marii Magdaleny. Zdrowaśki jednorazowe będziemy odmawiać w dni powszednie po Mszy św. o 8.45 i łącznie z różańcem po Mszy świętej godz. 18.00.
11. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w te dni od 7.00 do 8.45. W piątek od godz. 15.00 zapraszamy na spowiedź świętą, a po niej Msza święta o godz. 16.20. W Krzyżu Msza święta w piątek o godz. 17.00, a wcześniej okazja do spowiedzi.
12. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Ks. Karol odwiedzi swoich chorych w środę, natomiast ks. Damian i ks. Tomasz w sobotę 3 listopada.
13. Spotkanie Żywego Różańca odbędzie się w niedzielę 4 listopada po Mszy świętej o godz. 8.45. Kolekta tej niedzieli będzie przeznaczona na cele diecezjalne. Natomiast przed kościołem będzie zbiórka na pomoc Kościołowi prześladowanemu w Palestynie.
14. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Pielgrzym”.
15. Msze św. w tym tygodniu:
- w 1 r. śmierci: za Henryka Sikorskiego w poniedziałek o godz. 18:00, Irenę Minikowską w piątek o godz. 18:00,
- w 30 dzień po pogrzebie za zmarłych: Helenę Stadnicką we wtorek o 18:00, Janinę Leszczyńską w sobotę o 18:00,
- za dusze w czyśćcu od Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym w poniedziałek o godz. 8.45
- w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci w czwartek o godz. 8.45
- w intencji trzeźwości w piątek o godz. 8.45
- w intencji Rycerstwa Niepokalanej w sobotę o godz. 8.45
- w intencji Róży Różańcowej i całej Parafii w niedzielę o godz. 8.45