Remont dachu

71 8147 0002 0007 9950 2000 0010

Rycerze Niepokalanej

Czerwiec 2019

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 4 XI 2018r.

1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na cele diecezjalne oraz do puszek na pomoc kościołowi prześladowanemu w Pakistanie.
Kolekta przyszłej niedzieli – inwestycyjna – jest przeznaczona na dach naszego kościoła. Serdecznie dziękujemy za ofiary indywidualne.
2. Dzisiaj spotkanie członków Żywego Różańca po Mszy świętej o godz. 8.45.
3. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się 18 listopada po Mszy św. o godz. 8:45.
4. W piątek – jak zawsze w drugi piątek miesiąca – narzeczonych zapraszamy na Nauki Przedślubne. Spotkanie o godz. 16.30 w salce parafialnej.

5. W niedzielę 11 listopada obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Wszystkich, którym droga jest nasza Ojczyzna zapraszamy na Mszę świętą w jej intencji na godz. 8.45, w trakcie której zostanie poświęcony ołtarz Hermana Hana oraz nowe tabernakulum. Po Mszy św. w kościele odbędzie się półgodzinny koncert patriotyczny w wykonaniu chóru Lutnia, zespołu UTW oraz wychowanków Domu Kultury, a następnie udamy się pod pomnik ofiar – bohaterów naszej małej ojczyzny.
6. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 14:00 udzielimy sakramentu Chrztu Świętego. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 16.30 w salce.
7. Wypominki jednorazowe i roczne oraz intencje na Msze święte zbiorowe można jeszcze składać w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
8. W przyszłą niedzielę młodzież z KSM będzie sprzedawała kalendarze na przyszły rok ze zdjęciami naszego ołtarza na pamiątkę historycznej renowacji tego dzieła. Koszt 8 zł z przeznaczeniem na działalność KSM.
9. Tradycyjnie rozpoczyna się okres rozprowadzania opłatków. Informujemy, że kompetentnym do roznoszenia poświęconych opłatków na stół wigilijny w naszej parafii jest zakrystianin p. Rafał Galikowski, który nie posługuje się żadnymi pomocnikami.
10. Odnowa w Duchu Świętym Wieczernik zaprasza w czwartek na wieczorną Mszę świętą. Po Mszy św. będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu ubogacona śpiewem wspólnoty.
11. W dniach 23-25 listopada w parafii organizujemy rekolekcje ewangelizacyjne „Kurs Filipa”. Spotkania będą się odbywały w salce parafialnej. Chętni mogą zgłaszać się u ks. Damiana.
10. Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer „Pielgrzyma” i „Małego Pielgrzyma”, a w biurze Radia Maryja „Nasza Arka” i „W naszej rodzinie”.
– w 1 r. śmierci: za ś.p. Bernardę (k) Kłodzińską w poniedziałek o 6:30, Jerzego Czapiewskiego w sobotę o 6:30,
– w 30 dzień po pogrzebie za ś.p. Krystynę Fierek w czwartek o 18:00,
– Msza św. zbiorowa za zmarłych – w czwartek o godz. 8.45
12. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej ś.p.: Zofię Thimm z Bydgoszczy, Irenę Brzezińską z Łubnej, Irenę Szczygieł z ul. Chojnickiej. W poniedziałek o godz. 14.oo odbędzie się pogrzeb ś.p. Janiny Bruskiej z Gutowca. Wieczny odpoczynek...
W związku ze zbliżającymi obchodami stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości zachęcamy do udziału w następujących wydarzeniach:
1. W sobotę 10 listopada o godz. 15.00 w hali sportowej Romana Bruskiego odbędzie się spektakl „Legenda o Jeziorze Wdzydzkim” w wykonaniu przedszkolaków z Przedszkola nr 2.
2. Również w sobotę, ale o godz. 17.30 hali sportowej Romana Bruskiego odbędzie się Wielki Koncert Patriotyczny i wręczenie odznaczeń Krajowego Związku Piłsudczyków.
3. Wreszcie w niedzielę o godz. 18.00 w hali sportowej Romana Bruskiego odbędzie się spektakl teatralny pt. „A to historia” w wykonaniu uczniów SP nr 2.