XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 11 XI 2018r.

1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na kolektę inwestycyjną, która jest przeznaczona na remont dachu naszego kościoła. Serdecznie dziękujemy za ofiary indywidualne. W przyszłą niedzielę kolekta na WSD w Pelplinie.
2. Dziś obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Wszystkich, którym droga jest nasza Ojczyzna zapraszamy na Mszę świętą w jej intencji na godz. 8.45, w trakcie której zostanie poświęcony ołtarz Hermana Hana oraz nowe tabernakulum. Uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył kanclerz ks. dr Adam Kałduński z Pelplina. Po Mszy św. w kościele odbędzie się półgodzinny koncert patriotyczny w wykonaniu chóru Lutnia, zespołu UTW oraz wychowanków Domu Kultury, a następnie udamy się pod pomnik ofiar – bohaterów naszej małej ojczyzny. Dla upamiętnienia setnej rocznicy o godz. 12.00 zostaną włączone dzwony, a o godz. 18.00 w sali im. R. Bruskiego odbędzie się spektakl „A to historia” w wykonaniu uczniów z SP 2.
3. Przypominamy młodzieży siódmych klas Szkoły Podstawowej, że w najbliższy piątek – od godz. 17.30 do 20.00 oraz w sobotę – od godz. 9.00 do 16:00 odbędą się rekolekcje przewidziane dla kandydatów przygotowujących się do bierzmowania. Rekolekcje poprowadzi ks. Szymon Gwardzik. Miejsce spotkania Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II.
4. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o 8.45 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

5. Również dzisiaj na Mszy świętej o godz. 14.00 udzielimy sakramentu Chrztu Świętego.
6. W przyszłą niedzielę młodzież z KSM będzie sprzedawała kalendarze na przyszły rok ze zdjęciami naszego ołtarza na pamiątkę historycznej renowacji tego dzieła. Koszt 8 zł z przeznaczeniem na działalność KSM.
7. Wypominki jednorazowe i roczne oraz intencje na Msze święte zbiorowe można jeszcze składać w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
8. Tradycyjnie rozpoczyna się okres rozprowadzania opłatków. Informujemy, że kompetentnym do roznoszenia poświęconych opłatków na stół wigilijny w naszej parafii jest zakrystianin p. Rafał Galikowski, który nie posługuje się żadnymi pomocnikami.
9. W dniach 23-25 listopada w parafii organizujemy rekolekcje ewangelizacyjne „Kurs Filipa”. Spotkania będą się odbywały w salce parafialnej. Chętni mogą zgłaszać się u ks. Damiana.
10. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Pielgrzym” .
11. Msze św. w tym tygodniu:
- W intencji Pana Burmistrza i Nowej Rady Gminy z okazji rozpoczynającej się kadencji samorządowej w niedzielę o 8:45
– w 1 r. śmierci: za ś.p. Zofię Topczyńską w czwartek o 6:30
– w 30 dzień po pogrzebie za ś.p. Renatę Rzepińską w poniedziałek o 18:00, Leona Kołatkę w środę o 18:00, Jana Tydę w piątek o 18:00,
12. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej ś.p. Janinę Bruską z Gutowca, Alidę Łońską z Łubianki, Lidię Sójka z ul. Sportowej. Wieczny odpoczynek...