XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 18 XI 2018r.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na remont dachu naszego kościoła. Zebraliśmy 11 240 zł. Dziękujemy również za ofiary indywidualne. Dzisiaj kolekta na WSD w Pelplinie.
2. Dziś po Mszy świętej o 8.45 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
3. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela okresu zwykłego, a jednocześnie święto Akcji Katolickiej i KSM.
4. W najbliższy czwartek czcimy św. Cecylię, patronkę śpiewu i muzyki sakralnej. Msza święta w intencji naszego chóru „Cecylia” odbędzie się w czwartek o 18.00. Będziemy się modlić za wszystkich chórzystów, osób wspierających ich materialnie i duchowo, organistów i scholki. Wszystkich chętnych zapraszamy do wstąpienia też do chóru.

5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer „Pielgrzyma” i „Małego Pielgrzyma”.
6. Dziś młodzież z KSM będzie sprzedawała kalendarze na przyszły rok ze zdjęciami naszego ołtarza na pamiątkę historycznej renowacji tego dzieła. Koszt 8 zł z przeznaczeniem na działalność KSM.
7. Tradycyjnie rozpoczyna się okres rozprowadzania opłatków. Informujemy, że kompetentnym do roznoszenia poświęconych opłatków na stół wigilijny w naszej parafii jest zakrystianin p. Rafał Galikowski, który nie posługuje się żadnymi pomocnikami.
8. W dniach 23-25 listopada w parafii organizujemy rekolekcje ewangelizacyjne „Kurs Filipa”. Spotkania będą się odbywały w salce parafialnej. Chętni mogą zgłaszać się u ks. Damiana.
9. Caritas parafialna zaprasza wszystkich członków oraz wolontariuszy na spotkanie w najbliższy poniedziałek (19.11) na godz. 17.00 do salki parafialnej.
10. Msze św. w tym tygodniu:
- W intencji członków chóru św. Cecylii z okazji wspomnienia ich Patronki
- w 1 r. śmierci: ś.p. Kazimierza Glinieckiego w poniedziałek o 6:30, Bartłomieja i Tadeusza Warnke we wtorek o 6:30, Józefa Szulc w piątek o 6:30, Jadwigę Sabiniarz w piątek o 6:30,
- w 30 dzień po pogrzebie za ś.p. Barbarę Sowa we wtorek o 18:00, Irenę Dahlke w czwartek o godz. 18:00
- w intencji Róży św. Marka w piątek o 8:45