I NIEDZIELA ADWENTU - 2 XII 2018r.

1. Dzisiejsza – pierwsza niedziela Adwentu wprowadza nas w okres przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i powtórnego przyjścia Chrystusa. Rozpoczynamy go rekolekcjami parafialnymi, które będą trwały do środy włącznie. Szczerze zachęcamy do licznego udziału w tegorocznych rekolekcjach, które wygłosi ojciec werbista Kazimierz Banacki którego jeszcze raz serdecznie witamy.
2. Plan rekolekcji jest następujący: w poniedziałek, wtorek i środę: 6.15; 8.45 i 18.00 z naukami dla dorosłych, a o godz. 7.00 krótkie kazanie dla dzieci. Chorych i osoby starsze zapraszamy w środę na godz. 8.45. Podczas Mszy św. udzielimy sakramentu chorych. W ramach comiesięcznych spotkań młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania, które odbywają się w salce parafialnej, zapraszamy młodzież klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej , klasy Gimnazjum, a także pozostałą młodzież na spotkanie z Ojcem Rekolekcjonistą w poniedziałek na godz. 19.00. Po spotkaniu młodzież otrzyma podpisy. Obecność jest obowiązkowa. W Krzyżu rekolekcje będą o godz. 16.00.
3. Tradycyjnie na zakończenie rekolekcji zbieramy kolektę, jako wyraz naszej wdzięczności dla rekolekcjonisty. W środę będzie też okazja spowiedzi rekolekcyjnej 8.00 – 9.00 oraz 17.00 – 18.00.Spowiedź adwentowa dla całej parafii będzie w środę (19 grudnia) przed świętami Bożego Narodzenia, o czym jeszcze poinformujemy..
4. RORATY – rozpoczynamy od jutra: dla dorosłych o 6.15, a dla dzieci i młodzieży o godz. 7.00. W Krzyżu – w środy o godz. 17.00, a w soboty o godz. 7.00.

5. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od rorat do godz. 8.45. W piątek zapraszamy do spowiedzi pierwszopiątkowej od 15.30 do 16.20, a po niej Msza św. W czasie spowiedzi trwa adoracja.
6. W sobotę – 8 grudnia – obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte zostaną odprawione o godz. 6.15; 7.00; 8.45, 11.00; 16.20 i 18.00; a w Krzyżu o godz. 17.00. W tym dniu nie ma RORAT, a Msza święta dla dzieci o godz. 16.20. Na Mszy św. o godz. 8.45 będą przyjęci do Rycerstwa nowi członkowie. Zachęcamy do świątecznego przeżycia tego święta, do którego przygotowujemy się śpiewaniem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP i Nowenną – codziennie o godz. 8.20.
7. W czwartek po Mszy świętej o godz. 18.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona ze śpiewem przez Odnowę w Duchu Świętym. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w czasie Adwentu.
8. Chorych z posługą sakramentalną ksiądz Karol odwiedzi w piątek 14 grudnia, ks. Damian i ks. Tomasz w sobotę 15 grudnia. Prosimy o zgłaszanie chorych w biurze parafialnym lub u księży wikariuszy.
9. W dniach 7 i 8 grudnia Caritas prowadzi zbiórkę produktów żywnościowych w następujących marketach: Polo Market, Biedronka, Lidl i Netto. Produkty te będą przeznaczone na świąteczne paczki dla rodzin i osób samotnych będących w trudnej sytuacji materialnej.
10. W dniach od 7 do 13 grudnia salka Radia Maryja będzie nieczynna.
11. Kolekta przyszłej niedzieli – inwestycyjna – jest przeznaczona na trwający remont dachu naszego kościoła. Serdecznie dziękujemy za ofiary indywidualne. Już wiadomo, że dalsza część remontu rozpocznie się na wiosnę.
12. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 8:45 odbędzie się poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej. Po Mszy świętej spotkanie dla rodziców. W Krzyżu poświęcenie medalików na Mszy świętej o godz. 9.45.
13. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 14.00 udzielimy sakramentu Chrztu Świętego. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 16.30 w salce.
14. W biurze Radia Maryja i przed kościołem można nabyć świece wigilijne
w cenie: duże świece – 15 zł i małe – 8 zł, a w zakrystii opłatek.
Również przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”
i „Małego Pielgrzyma”, kartki świąteczne z wizerunkiem naszego kościoła i ołtarza głównego w cenie 1 zł oraz książeczki z obrzędami wigilijnymi i tekstami kolęd w cenie 3 zł.
- w 30 dzień po pogrzebie za ś.p. Irenę Brzezińską w poniedziałek o godz. 18:00, Zofię Thimm we wtorek o godz. 18:00, Janinę Bruską w środę o godz. 18:00, Alidę Łońską w czwartek o godz. 18:00,Lidię Sójka w piątek o godz. 18:00
- w 1 r. śmierci za ś.p. Romana Franciszczak w środę o 6:15, Czesława Czapiewskiego w czwartek o godz. 7:00,
- za ś.p. Halinę Klaman zmarłą w Poznaniu, a wcześniej zamieszkałą na ul. Batorego w poniedziałek o godz. 8:45
- w intencji odnowy w Duchu Świętym w czwartek o godz. 18:00