Remont dachu

71 8147 0002 0007 9950 2000 0010

Rycerze Niepokalanej

Styczeń 2019

III NIEDZIELA ADWENTU - 16 XII 2018r.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na remont dachu naszego kościoła. Zebraliśmy 11 840 zł . Dziękujemy również za ofiary indywidualne.
2. W przyszłą niedzielę przeżyjemy ostatnią niedzielę adwentu, a sobotę ostatnie roraty, w czasie których zostaną poświęcone szopki i wizerunki Dzieciątka Jezus.
3. Uwaga Rada Parafialna – wszystkich Panów i Panie z Rady Parafialnej zapraszamy na wspólny opłatek do plebanii w poniedziałek na godz. 17.30.
4. Środa 19 grudnia będzie dniem spowiedzi świętej adwentowej w naszej parafii z udziałem przyjezdnych kapłanów. Do południa będziemy słuchali od godz. 8.00 do 10.30, a po południu od godz. 15.00 do 18.00. Serdecznie zachęcamy do spowiedzi, aby Chrystus Pan prawdziwie narodził się w naszych sercach i naszym życiu.

5. Słowa gorących podziękowań kierujemy do rodziny, która ofiarowała do kościoła komplet obrusów adwentowych, jak również rodzinie, która wcześniej ofiarowała wieczne lampki. Bóg zapłać za troskę o upiększanie naszej świątyni.
6. W dniu dzisiejszym nasza parafia wzbogaciła się o nowego nadzwyczajnego szafarza Komunii św. Nominację z rąk Ks. Biskupa Diecezjalnego przyjął Pan Damian Jasnoch z Czerska. Życzymy mu wielu łask Bożych w tej posłudze.
7. Po świętach rozpoczynamy kolędy duszpasterskie. W czasie kolędowym nie będzie Mszy świętych wieczornych w dni powszednie, z wyjątkiem sobót, I piątku miesiąca oraz świąt. Duszpasterskie odwiedziny kolędowe rozpoczną się w czwartek 28 grudnia. W czasie kolęd biuro parafialne będzie czynne tylko w środy i soboty od 9.30 do 11.00.
8. Zapraszamy wszystkich parafian na koncert kolęd w wykonaniu uczniów z Liceum Ogólnokształcącego i Akademii Sukcesu w piątek na godz. 11:00.
9. Przed kościołem można nabyć świece wigilijne w cenie 8 zł, a w zakrystii opłatek. Również przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer „Pielgrzyma” i „Małego Pielgrzyma”. W biurze Radia Maryja można odebrać czasopisma: W Naszej Rodzinie, Nasza Arka, Cuda i Łaski Boże, Miłujcie się!
10. Pragniemy też poinformować, że po bardzo trudnych negocjacjach w tym tygodniu udało się nam pozyskać z Funduszu Kościelnego 469 000 zł na remont dachu na naszym kościele. Z tych środków już zakupiliśmy dachówki i gąsiory. Przypominamy, że dalsza część remontu rozpocznie się na wiosnę. Do wkładu własnego brakuje nam jeszcze sporo środków, dlatego będziemy wdzięczni za dodatkowe ofiary podczas tegorocznych kolęd. Niemniej za dotychczasowe ofiary i życzliwość serdecznie dziękujemy.
11. Orszak Trzech Króli – w tym roku nie będzie orszaku z tego względu, że było stosunkowo małe zainteresowanie udziałem w samych przygotowaniach, głównie chodzi o przygotowanie dekoracji, scenek i strojów podczas przemarszu. Jeśli w przyszłym roku będzie większe zaangażowanie wszystkich placówek oświatowych i kulturalnych, grup i stowarzyszeń – Orszak powróci na ulice Czerska. Natomiast odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu zespołu wokalnego „Sanctus” z Gdańska, który odbędzie się 6 stycznia o godz. 16.oo, w Sali im. R. Bruskiego lub kościele. Występy finansuje i obejmuje patronatem P. Burmistrz i Parafia.
- w 30 dzień po pogrzebie za ś.p. Marię Reszczyńską we wtorek o godz. 6:15
- w 1 r. śm. za ś.p. Marię Witkowską w poniedziałek o godz. 8:45, Ryszarda Kucharskiego we wtorek o godz. 6:15, Otylię Sikorską w sobotę o godz. 8:45,

Copyright © 2014. Parafia Czersk  Rights Reserved.