II Niedziela Zwykła - 20 I 2019r.

1. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na Seminarium Duchowne w Pelplinie.
2. Kolekta na remont dachu naszego kościoła wyniosła 11 250zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
3. Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
4. W czasie kolęd biuro parafialne będzie czynne tylko w środy od 10.00 do 11.00 i w soboty od 9.30 do 10.30.

5. Swoje kolędowanie zakończyli Kolędnicy Misyjni. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyjmowali dzieci za życzliwość. Dzieci przekazały na misje w Rwandzie i Burundi 2945 zł. Dziękujemy również dzieciom za ich poświęcony czas.
6. Dom Kultury w Czersku serdecznie zaprasza na koncert kolęd, który odbędzie się w czwartek o godz. 17.oo.
7. Nasza Parafia wspólnie z Zakładem Karnym i Domem Kultury na zakończenie obchodów Bożego Narodzenia organizuje Jasełka. Zapraszamy w czwartek 31 stycznia na godz. 12:30 do Domu Kultury.
8. Do nabycia jest „Pielgrzym” i „Mały Pielgrzym”, a w biurze Radia Maryja można nabyć czasopismo „W naszej Rodzinie”, „Nasza Arka”, „Cuda i łaski Boże”.
9. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na Ogólnopolskie Margaretkowe Dni Modlitw za Kapłanów 25, 26 i 27 stycznia po Mszy świętej o 8.45.
10. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za przyjęcia kolędujących kapłanów, miłą atmosferę, poczęstunki i podwożenie kolędników. Jednocześnie bardzo dziękujemy ofiarodawcom którzy osobiście złożyli ofiary na dach w biurze parafialnym lub na konto parafialne.
11. Program kolęd na ten tydzień:
- niedziela 20 stycznia: Kościuszki, Andersa 1, godz. 14:30
- poniedziałek 21 stycznia: Od 11:00 Twarożnica, Dąbki, od godz. 14:30 Bema, Ustronie, Kręta
- wtorek 22 stycznia: Sportowa, Szczepańskiego, Kr. Jadwigi, Kaszubska, Andersa 3, godz. 14:30
- środa 23 stycznia: Piaskowa, Zacisze, Partyzantów, Ogrodowa, Wojska Polskiego, Pogodna, godz. 14:30
- czwartek 24 stycznia: Klaskawska, Rodzinna, Ottona Sabiniarza, Augustyna Szpręgi, Starogardzka numery parzyste, godz. 14:30
- piątek 25 stycznia: od 11:00 Bielawy, Sienica, Kwieki, od 14:30 Starego Urzędu
- sobota 26 stycznia: Tucholska od końca, Wyb pod Tucholę, Ceynowy, Jasnocha, Długa, Porzeczkowa, Jagodowa, Poziomkowa, Jeżynowa, Truskawkowa, godz. 11:00
- niedziela 27 stycznia: Maczka, godz. 14:30
- poniedziałek 28 stycznia: Tucholska, Kilińskiego, Gajowa, Wyzwolenia, Chrobrego, Krzywoustego, Odnowiciela, Kazimierza Wielkiego, Łokietka, Przemysła II, Mieszka, godz. 14:30
-wtorek 29 stycznia: Złotowska, Dworcowa, Dr. Zielińskiego, godz. 14:30
- środa 30 stycznia: Lipowa, Klonowa, Browarowa, Rzemieślnicza, Aleja Tysiąclecia, Ostrowskiego, Rynkowa, godz. 14:30
- czwartek 31 stycznia: Kosobudzka, Jodłowa, Batorego, Pocztowa, Dąbrowskiego, godz. 14:30

Dalszy program kolęd znajduje się w gablotkach lub na stronie internetowej parafii.
- w 1 rocznicę śmierci za ś.p. Zygmunta Pawłockiego we wtorek o 8:45.
- w 30 dzień po pogrzebie za sp.p. Henryka Joppek we wtorek o godz. 6.30
- w intencji Róży św. Barbary z okazji dwudziestolecia istnienia w piątek o godz. 8.45.
13. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: Mirosława Myszewskiego z Malachina, Klemensa Janikowskiego z Czerska. W poniedziałek o godz. 13.oo odbędzie się pogrzeb ś.p. Mieczysława Stormowskiego z Łukowa. Wieczny odpoczynek...