VI Niedziela Zwykła - 17 II 2019r.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na kolektę inwestycyjną oraz ofiary indywidualne na remont dachu naszego kościoła. Na kolektę zebraliśmy 8770 zł. Serdecznie dziękujemy również za ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym podczas pożarów. Zebraliśmy łącznie w Czersku i Krzyżu 14 950 zł. Z czego rodzinie z Będźmierowic przekazaliśmy 10 650 zł, a rodzinie z Bielaw 4300 zł.
2. Dnia 12 lutego br. nuncjusz Apostolski w Polsce poinformował, że ojciec Święty Franciszek mianował ks. Prałata Arkadiusza Okroja – proboszcza Parafii pw. Św. Michała Archanioła w Kiełpinie biskupem pomocniczym diecezji Pelplińskiej. Święcenia Biskupie Księdza prałata Arkadiusza okroją odbędą się w sobotę, 2 marca 2019 r. o godz. 11:00 w bazylice katedralnej w Pelplinie. Otoczmy naszego nowego biskupa naszymi modlitwami.
3. Do nabycia jest numer „Pielgrzyma” i „Małego Pielgrzyma”.
4. W biurze „Radio Maryja” można nabyć czasopisma „Miłujcie się”, „W naszej Rodzinie”, „Nasza Arka”.

- w 1 rocznicę śmierci: za ś. p. Felicję Ossowską w piątek o 06:30, Kazimierza Landowskiego w sobotę o godz. 18:00,
- w 30 dzień po pogrzebie za ś. p. Urszulę Zielińską w piątek o godz. 18:00, Jadwigę Okonek w sobotę o godz. 8:45
6. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej ś.p. Jana Pliszkę z Czerska, Leonarda Labona z Odrów, Bogdana Firgolskiego z Czerska. We wtorek o godz. 9.30 odbędzie się pogrzeb ś.p. Stefanii Ossowskiej z ul. Gen. Maczka. Wieczny odpoczynek...