VIII Niedziela Zwykła - 3 III 2019r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do podjęcia trzeźwości na cały czas Wielkiego Postu.
2. Za tydzień na Mszy świętej o godz. 14:00 udzielimy sakramentu Chrztu świętego. Nauka przed chrztem w sobotę o godz. 16:30 w salce parafialnej.
3. Dzisiaj od godz. 17:00 rozpoczyna się trzydniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu, czyli dawne nabożeństwo czterdziestogodzinne. Czuwanie przed Najświętszym Sakramentem ma być wynagrodzeniem za grzechy i czasem podjęcia postanowień wielkopostnych przed Środą Popielcową. Adoracja będzie trwała do godz. 18:00.
W poniedziałek i wtorek Najświętszy Sakrament będzie wystawiony po Mszy świętej od godz. 8:45 do Mszy świętej o 18:00 . Zachęcamy do nawiedzania w te dni naszej świątyni.
4. Za tydzień kolekta inwestycyjna na remont dachu naszego kościoła. Mamy nadzieję, że otrzymamy zgodę na rozpoczęcie dalszych prac jeszcze w marcu. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8:45 spotkanie z rodzicami, których dzieci w tym roku mają być przyjęte do I. Komunii św.

5. W piątek – jak zawsze w drugi piątek miesiąca – narzeczonych zapraszamy na nauki przedślubne. Spotkanie o godz. 16:30 w salce parafialnej.
6. W tym tygodniu już Środa Popielcowa rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Msze święte odprawimy o godz.: 6:30, 8:45, 11:00, 16:20 i 18:00, a w Krzyżu o 17:30. Podczas wszystkich Mszy świętych nasze głowy zostaną posypane popiołem na znak rozpoczętej pokuty. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Gorąco zachęcamy do podjęcia się tego wielkiego aktu pokutnego.
7. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 7:00 do 8:45 oraz po Mszy św. wieczornej.
8. W najbliższy piątek pierwsze Drogi Krzyżowe:
a) dla dzieci o godz.16.20
b) dla młodzieży o godz. 18.45
c) dla wszystkich o godz. 8.15 i 17.30
Kolekta zbierana podczas Mszy świętych połączonych z Drogą Krzyżową będzie przeznaczona na kwiaty do Grobu Pańskiego.
9. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym od przyszłej niedzieli zawsze o 17:15.
10. Przypominamy, że rekolekcje wielkopostne odbędą się w następujących terminach: a) dla dzieci i młodzieży w dniach 3-5 kwietnia, a dla dorosłych 6-10 kwietnia.
11. Wszystkich katechetów zapraszamy na spotkanie w najbliższy czwartek na godz. 17:00 do salki parafialnej.
- w 30 dzień po pogrzebie za ś.p. Halinę Ossowską w poniedziałek o godz. 6:30, Zygfryda Mrózek w poniedziałek o godz. 18:00, Joannę Durzyńską we wtorek o godz. 18:00, Jana Walkowskiego w czwartek o godz. 18:00, Jadwigę Kubkowską w piątek o godz. 18:00,
- W intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci w czwartek o godz. 8:45,
- W intencji Odnowy w Duchu Świętym w czwartek o godz. 18:00.
13. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej ś.p. Romana Smagorzewskiego, Tadeusza Krause, Gertrudę Nieżorawską z Czerska, Annę Cherek zam. w Łubnej. Dobry Jezu...