I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 10 III 2019r.

1. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na kolektę inwestycyjną na remont dachu naszego kościoła. Bóg zapłać również za ofiary indywidualne złożone w tym tygodniu.
2. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 8.45 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
3. Również dzisiaj na Mszy świętej o godz. 14.00 udzielimy sakramentu Chrztu świętego.
4. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej, które odbywają się w piątki wielkiego postu:
a) dla dzieci o godz.16.20
b) dla młodzieży o godz. 18.45
c) dla wszystkich o godz. 8.15 i 17.30
Kolekta zbierana podczas Mszy świętych połączonych z Drogą Krzyżową jest przeznaczona na kwiaty do Grobu Pańskiego.

5. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17.15. Nabożeństwo w tym roku prowadzi ks. Damian Klaist.
6. Parafialny Zespół Caritas zaprasza na spotkanie członków i wolontariuszy w poniedziałek 11 marca na godz. 17:00 do salki parafialnej.
7. W środę na godz. 19:00 zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Rodzin do salki parafialnej.
8. W środę także po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Grupy Modlitewnej i Apostolstwa Trzeźwości.
9. Burmistrz Miasta oraz Ośrodek Kultury w Czersku zapraszają wszystkie kobiety na świętowanie Dnia Kobiet dzisiaj na godz. 17:00 do Domu Kultury w Czersku.
10. Mamy już nową księgę intencji, w związku z tym od poniedziałku można zapisywać intencje Mszy św. na przyszły 2020 rok.
11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Pielgrzyma” i „Małego Pielgrzyma”. W biurze Radia Maryja można nabyć czasopisma „Nasza Arka”, „W Naszej Rodzinie” i „Cuda i Łaski”.
12. W tym tygodniu otrzymaliśmy skarbonki wielkopostne. Przypominamy, że do skarbonek składamy ofiary, które pochodzą z wyrzeczeń wielkopostnych, np. odmawiamy sobie czekolady, więc wrzucamy np. 3 zł itd. Zebrane pieniądze są przekazywane rodzinie lub osobie żyjącej w biedzie. Katechetów prosimy o odbiór skarbonek wielkopostnych z zakrystii.
13. W przyszły poniedziałek o godz. 18.oo do salki parafialnej zapraszamy wszystkich chętnych na katechezę dla dorosłych, która rozpoczyna cykl comiesięcznych spotkań. W ramach spotkań będą poruszane zagadnienia dotyczące różnych aspektów życia religijnego. Katechezy będzie prowadził ks. proboszcz.
14. Msze św. w tym tygodniu:
- w 1 rocznicę śmierci za śp. Ludwikę Januszewską w czwartek o godz. 18:00, śp. Wandę Karcz w piątek o godz. 18:00
- w 30 dzień po pogrzebie za ś.p. Jana Skowrońskiego w poniedziałek o godz. 18:00, Jana Pliszkę we wtorek o godz. 18:00, Leonarda Labon w czwartek o godz. 18:00.
15. W przyszłą niedzielę kolekta na WSD w Pelplinie, a przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz polskich misjonarzy „Ad Gentes”.
16. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: Irenę Michalską z Kamionki, Eugenię Narloch z Czerska, Waltera Schmidt ze Stodółek. Wieczny odpoczynek...