Remont dachu

71 8147 0002 0007 9950 2000 0010

Rycerze Niepokalanej

Kwiecień 2019

NIEDZIELA PALMOWA, 14.04.2019 r.

Dzisiaj Światowy Dzień Młodzieży. Przeżywamy go w Kościerzynie pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny.

Gorzkie Żale z ostatnim kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 1715.

Dzisiaj zaczynamy WIELKI TYDZIEŃ. Przeżyjmy go w duchu głębokiej wiary, uczestnicząc w całym świętym Triduum Paschalnym Męki, Śmierci
i Zmartwychwstania Chrystusa.

Triduum Paschalne rozpoczyna się w Wielki Czwartek Mszą świętą Wieczerzy Pańskiej, koncelebrowaną przez wszystkich kapłanów o godz. 1800. Jest to pamiątka Ostatniej Wieczerzy, ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa. W tym dniu nie ma innej Mszy świętej, ani spowiedzi. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „CIEMNICY” , gdzie adoracja będzie trwała do godz. 2200.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w

Wielki Piątek jest pamiątką Męki i Śmierci Chrystusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły. O godz. 800 rozpoczynamy adorację Pana Jezusa w Ciemnicy odmówieniem z brewiarza Jutrzni i katechezą mistagogiczną.

Od godz. 800 do 900 słuchamy spowiedzi świętej.

Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 1500.

O godz. 1700 zapraszamy wszystkich na LITURGIĘ MĘKI PAŃSKIEJ
z udzieleniem Komunii świętej. Przypominamy, że jest to główne nabożeństwo Wielkiego Piątku. O godz. 19
00 odśpiewamy trzy części Gorzkich Żali, a o godz. 2000 z kościoła wyruszy ulicami naszego miasta Droga Krzyżowa. W tym czasie w kościele będzie można adorować Pana Jezusa w Grobie do godz. 2200. W tym roku rozważania Drogi Krzyżowej będą prowadzili przedstawiciele Rodzin z poszczególnych miejscowości z naszej Parafii. Krzyż do poszczególnych stacji niosą wyznaczone grupy osób. Druhów strażaków prosimy o pomoc w zmianach i trzymanie porządku na trasie. O przygotowanie nagłośnienia i efekty techniczne prosimy p. Marka Łangowskiego. Ofiary z grobu Pańskiego sa przekazywane na świątynię Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

W Wielką Sobotę adorujemy Pana Jezusa w Grobie Pańskim. Adoracja rozpoczyna się o godz. 700 modlitwą brewiarzową i katechezą.

Dzieci i młodzież adorują klasami: klasy gimnazjalne od 1100, kl. 0, I, II i III od 1230, kl. IV, V, VI i VII od 1330, młodzież od godz. 1900. Adoracji przewodniczą katecheci klas. Rycerstwo Niepokalanej (grupa dziecięco-młodzieżowa), Koło Misyjne i Scholka adorują od godz. 900, Rycerstwo Dorosłych od godz. 1200, Apostolstwo Dobrej Śmierci od godz. 1430.

Koronka do Miłosierdzia Bożego – o godz. 1200, w święta – o godz. 1040,
a w Oktawie – o godz. 17
40. Koronkę prowadzi Rycerstwo.

Do adoracji zapraszamy naszą Ochotniczą Straż Pożarną, a na procesję rezurekcyjną także naszą Orkiestrę.

Święcenie pokarmów, czyli tzw. „ŚWIĘCONKA” w Wielką Sobotę od godz. 1000 do 1300 co pół godziny i po południu o godz. 1500. W Krzyżu o godz. 1100.

Wigilię Paschalną – rozpoczniemy się w sobotę o godz. 2100, a zakończymy procesją rezurekcyjną. Na celebrację Wielkiej Soboty przynosimy świece. Zapraszamy wszystkich parafian.

W niedzielę rano nie będzie już procesji od Grobu Pańskiego.

Spotkanie dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w Wigilię Paschalną przyjmą chrzest odbędzie się w środę o 18:30 w salce parafialnej.

W Pierwsze Święto nie będzie Mszy świętej o godz. 630, a pierwsza Msza święta zostanie odprawiona o godz. 700, następna o 845 i kolejne jak w niedzielę. W pierwsze święto nie spowiadamy.

W Drugie Święto Msze święte jak w niedzielę, a kolekta będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Składamy również wyrazy wdzięczności za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Kto jeszcze chciałby się dołożyć do kwiatów może ofiarę złożyć do skarbony przy ołtarzu św. Marii Magdaleny.

W tym tygodniu BIURO PARAFIALNE jest czynne tylko w poniedziałek, wtorek i środę.

Z tyłu kościoła można zabrać biuletyn z życzeniami i ogłoszeniami parafialnymi na Wielki Tydzień.

Zakończyliśmy kolejny etap prac: zostały położone nowe pokrycia dachowe na plebanii i budynku z kotłownią oraz zmyta dachówka na kostnicy. Z tego miejsca bardzo gorąco dziękuję firmie p. Artura Miesikowskiego z Odrów za wykonane prace, a szczególnie za ofiarowanie parafii całego remontu dachu na plebanii. Jeśli chodzi o remont dachu na kościele to obecnie czekamy na podpisanie nowej umowy z wykonawcą. O podpisaniu umowy decyduje koordynator diecezjalny p. Tomasz Lesner. W tym miejscu pragniemy też serdecznie podziękować rodzinie, która ofiarowała obrusy wielkopostne na dwa ołtarze.

Przy wyjściu z kościoła można nabyć jeszcze numer „Pielgrzyma” i „Małego Pielgrzyma”.

W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej ś.p. Józefa Skoniecznego z Czerska, Krystynę Walkowską z Czerska, Zofię Wojciechowską z Czerska, Wandę Klaman z Czerska, Władysławę Lorbiecką z Kurczego, Sławomira Sikorę z Konefek. Dobry Jezu …

Copyright © 2019. Parafia Czersk  Rights Reserved.