Ogłoszenia Parafialne na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

Z okazji Świąt Wielkanocnych wszystkim obecnym składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości łask Bożych, radości i pokoju. Tymi życzeniami obejmujemy również wszystkich chorych, przebywających z dala od rodzinnego domu i zagubionych na drogach życia. Niech Zmartwychwstały Chrystus będzie dla nas wszystkich źródłem nadziei i wszelkiej pomyślności.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się uświetnienia Triduum Paschalnego i wystroju naszego kościoła. Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy uczestniczyli w przygotowaniu ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz ofiarodawcom kwiatów, które zostały zakupione za ofiary składane podczas całego Wielkiego Postu. Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w nabożeństwach Triduum Paschalnego, a zwłaszcza wielkopiątkowej Drogi Krzyżowej: Rodzinom które prowadziły rozważania Drogi Krzyżowej, wszystkim, którzy nieśli krzyż, strażakom i policji oraz p. Markowi Łangowskiemu za nagłośnienie przemarszu. Składamy również wielkie Bóg zapłać za życzenia i kwiaty z okazji Dnia Kapłana.

Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa „Urbi et Orbi” przez radio lub telewizję. Warunkiem jest przystąpienie do Komunii świętej i odmówienie w kościele modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

Jutro drugi dzień Świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Przeżyjmy ten dzień w zjednoczeniu z Chrystusem we Mszy świętej. Zachęcamy także do uczestnictwa w Mszach świętych przez całą oktawę Wielkanocy. Tradycyjnie w dniu jutrzejszym w naszych kościołach modlimy się i składamy ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego.

Do przyszłej niedzieli trwać będzie Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
W święta i niedzielę Nowennę będziemy odmawiać o godz. 10.40, a w dni powszednie łącznie z Mszą świętą o godz. 8.25 i o godz. 17.40.

W środę 24 kwietnia do salki na godz. 19:00 zapraszamy na kolejne spotkanie regionalne. Temat spotkania: „Tożsamość regionalna – kim się czuję i kim jestem”.

W myśl przepisu prawa kanonicznego podaje się do wiadomości, że nasz parafianin, diakon Adam Chyła ma otrzymać święcenia prezbiteratu. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach sprzeciwiających się udzieleniu kandydatowi święceń, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym miejscowego duszpasterza. Wiernych zachęcamy do modlitwy w intencji mających otrzymać święcenia oraz o liczne i święte powołania kapłańskie.
11. Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”.
– w 1 rocznicę śmierci: za za ś.p. Stefana Wirkus w czwartek o godz. 6:30.

13. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej ś.p. Władysławę Wiczanowską z Czerska, Anielę Warszińską z Koszar, Mieczysława Staubach z ul. 21-lutego – Msza św. pogrzebowa we wtorek o godz. 10.00, Zofię Pawlak z Piaskowej – Msza św. pogrzebowa we wtorek o godz. 11.00. We wtorek o godz. 13:00 odbędzie pogrzeb ś.p. Antoniego Kraińskiego z ul. Hallera, w czwartek o godz. 13:00 będzie pogrzeb ś.p. Mieczysława Brańka z ul. Złotowskiej. Wieczny odpoczynek...