Remont dachu

Rycerze Niepokalanej

Maj 2019

Ogłoszenia Parafialne, Druga Niedziela Wielkanocy Miłosierdzia Bożego

Dzisiejsza niedziela jest świętem Miłosierdzia Bożego. Módlmy się szczególnie za tych, którzy jeszcze nie pojednali się z Bogiem. Nabożeństwo z Koronką do Miłosierdzia Bożego dzisiaj po Mszy świętej o godz. 8.45. Z tej okazji dla każdej rodziny mamy prezent – książeczkę „Boże Miłosierdzie”, którą można odebrać od ministrantów przed kościołem. Ponieważ ilość jest ograniczona, bardzo prosimy, aby jedna osoba z rodziny odebrała prezent.

Dzisiaj przed kościołem jest zbiórka do puszek na cele dobroczynne.

W środę wspominamy św. Józefa Rzemieślnika, a jednocześnie rozpoczynamy nabożeństwa majowe, na które zapraszamy codziennie po Mszy świętej o godz. 8.45 i 18.00. Zachęcamy też do pielęgnowania pięknego zwyczaju modlitwy przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych. Tradycyjnie - w ramach majówki – odbędzie się mecz piłki nożnej: księża – strażacy, który odbędzie się na stadionie o godz. 13.00. Serdecznie zapraszamy.

W piątek 3 maja obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. odprawiamy w porządku niedzielnym. O godz. 8.45 Msza święta za ojczyznę i przemarsz pod pomnik ofiar wojny, gdzie złożymy kwiaty dla upamiętnienia wszystkich, którzy pracowali na rzecz naszej małej ojczyzny i złożyli za nią ofiarę krwi. Na tę Mszę świętą zapraszamy władze miasta i gminy, radnych, stowarzyszenia i organizacje oraz kadrę i wychowanków naszych szkół ze sztandarami, a szczególnie wszystkich parafian i gości.

W sobotę 4 maja – w uroczystość św. Floriana – zapraszamy na Mszę świętą na godz. 14.00 w intencji żyjących i zmarłych strażaków z naszej parafii i gminy oraz orkiestry. Niech będzie to wyraz wdzięczności dla druhów, którzy służą nam pomocą nie tylko w sytuacji zagrożenia, ale ofiarnie pomagają całemu społeczeństwu, gdy zachodzi taka potrzeba. Tegoroczna uroczystość jest wyjątkowa, gdyż OSP Czersk obchodzi 130-rocznicę powstania. Natomiast o godz. 16.oo na placu przed remizą – w czasie uroczystego apelu – zostanie poświęcony nowy sztandar i wóz bojowy.

Przypominamy, że dzieci nie powinny wchodzić na chór w naszym kościele. Należy je uczyć, aby były jak najbliżej ołtarza – miejsca, gdzie przychodzi do nas Chrystus.

Za tydzień w Krzyżu Liturgię Mszy świętej ubogaci chór Cecylia. Prosimy o zostawienie miejsc na chórze.

W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Poza piątkiem, adoracja Najświętszego Sakramentu – od godz. 7:15 do 8.45. Wprawdzie w piątek jest uroczystość, ale zapraszamy do spowiedzi świętej przed każdą Mszą św. i po południu od godz. 17.30.

Chorych z posługą sakramentalni wszyscy kapłani odwiedzą w sobotę 11 maja.

Pojutrze, tj. we wtorek, chętnych zapraszamy na katechezę dla dorosłych Odbędzie się w salce o godz. 18.oo – zgodnie z ustaleniami obejrzymy naukowy film o Marcinie Lutrze, a potem dyskusja.

Przy wyjściu z kościoła do nabycia czasopismo „Pielgrzym” i „Mały Pielgrzym”, a w burze Radia Maryja „Miłujcie się”.
– w 30 dzień po pogrzebie za ś.p. Krystynę Walkowską w poniedziałek o godz. 18:00, Władysława Fotrych w środę o godz. 8:45, Antoniego Borman w czwartek o godz. 18:00.
– w intencji dusz w czyśćcu od Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym w poniedziałek o godz. 8.45
– w intencji żyjących i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci w czwartek o godz. 8.45
– w intencji Odnowy w czwartek o godz. 18.00
– w intencji trzeźwości w piątek o godz. 8.45
– w intencji Rycerstwa Niepokalanej w sobotę o godz. 8.45
– w intencji Żywego Różańca w niedzielę o godz. 8.45

- O Boże błog. dla członków Żywego Różańca pod wezwaniem św. Marii w sobotę o godz. 6:30

W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Antoniego Kraińskiego z z ul. Hallera i Mieczysława Brańka z ul. Złotowskiej. Wieczny odpoczynek …

Copyright © 2019. Parafia Czersk  Rights Reserved.