Ogłoszenia Parafialne 12.05.2019

Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na kolektę inwestycyjną na remont dachu naszego kościoła. Bóg zapłać również za składane ofiary indywidualne. Po Mszy św. o godz. 8.45 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku będą przyjęte do I. Komunii św., a na Mszy św. o godz. 14.oo udzielimy sakramentu chrztu św.

Jutro rozpoczynamy nabożeństwa Fatimskie, które potrwają do października. Serdecznie zapraszamy na procesję i różaniec święty na godz. 20:00. Prosimy o przyniesienie świec.

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, codziennie po Mszach świętych o godz. 8.45 i 18.00, a w niedzielę po wieczornej Mszy świętej.
Zachęcamy też do odprawiania nabożeństw majowych przy figurach i krzyżach przydrożnych.

Zbliża się nasza pielgrzymka do Wiela. Zapraszamy wszystkich na wędrowny szlak i do wspólnej modlitwy. Pielgrzymka wyruszy 1 czerwca. Od dzisiaj przed kościołem można nabyć znaczki pielgrzymkowe z wizerunkiem naszego kościoła w cenie 5 zł. Znaczki są dla wszystkich pielgrzymów i tych którzy wspierają pielgrzymów swoją modlitwą w domach. Znaczek to pamiątka tego wydarzenia.

Nasza Parafia organizuje wyjazd na święcenia kapłańskie naszego diakona Adama Chyły. Wyjazd dnia 25 maja. Zapisy na autokar i więcej informacji u ks. Karola. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za diakonów.

Wzorem lat ubiegłych organizujemy wyjazd na kolonie dla dzieci do Bysławia. Wyjazd odbędzie się w na początku wakacji. Zapisy i więcej informacji u ks. Karola.

W sobotę 1 czerwca odbędzie się spotkanie młodzieży w Lednicy. Jak co roku nasza parafia organizuje wyjazd na to wydarzenie. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Tomasza. Koszt wyjazdu to 50 zł.

Kończy się Tydzień Biblijny i miło nam poinformować o sukcesach uczniów ze Szkoły Podstawowe nr 1w Czersku. Łucja Januszewska z kl. 6D, oraz Daniel Rostankowski z klasy 6E uzyskali tytuł laureata w X Konkursie Biblijnym Wydziału Teologicznego w UMK w Toruniu.

Parafia w Czarnej Wodzie i pw. Bożego Ciała w Tucholi organizują „Weekend dla narzeczonych”, czyli przyspieszoną katechezę przedmałżeńską w dniach 21- 23 czerwca br. Więcej informacji na plakatach w gablocie.

Pragniemy poinformować że każdy może skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej udzielanej przez adwokata. Udzielanie pomocy odbywa się w punktach wyznaczonych przez powiaty.

W zakrystii i przy wyjściu z kościoła do nabycia „Pielgrzym”.

- w 1 rocznicę śmierci za śp. Wojciecha Ossowskiego w poniedziałek o godz. 18:00, Danutę Mizyk w piątek o godz. 18:00,
- w 30 dzień po pogrzebie za ś.p. Władysławę Lorbiecką we wtorek o godz. 18:00, Zofię Wojciechowską w środę o godz. 18:00,

- w intencji Róży św. Zofii w środę o godz. 6:30

W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej ś.p. Dariusza Warnke z ul. Cmentarnej. W poniedziałek o godz. 12.oo odbędzie się w Rytlu pogrzeb ś.p. Jana Kniter z ul. Przytorowej. Wieczny odpoczynek...