ul. KOŚCIUSZKI 34 ,

:)

Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na remont dachu naszego kościoła. Zebraliśmy 10 240 zł. Dziękujemy też za ofiary indywidualne.

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, codziennie po Mszach świętych o godz. 8.45 i 18.00, a w niedzielę po wieczornej Mszy świętej.
Zachęcamy też do odprawiania nabożeństw majowych przy figurach i krzyżach przydrożnych.

W najbliższą sobotę (25 maja) w pelplińskiej katedrze o godz. 11:00 odbędą się święcenia kapłańskie naszego parafianina diakona Adama Chyły. Organizujemy wyjazd autokarowy na to wydarzenie – chętni mogą zgłaszać się u ks. Karola. Następnego dnia, czyli w niedzielę o godz. 12:30 ks. neoprezbiter odprawi swoją pierwszą Mszę św., na której udzieli błogosławieństwa prymicyjnego. Zapraszamy na tę wyjątkową uroczystość do naszej świątyni. Kolekta z tej Mszy św. będzie prezentem uczestników prymicji dla ks. Adama.

Już wkrótce, gdyż 1 czerwca wyruszy piesza, biegowa i motocyklowa pielgrzymka do Wiela. Z tej okazji można nabyć znaczek pielgrzymkowy z wizerunkiem naszego kościoła i datą pielgrzymki w cenie 5 zł. Prosimy, aby pielgrzymi przypięli te znaczki do ubrań – jako nasz znak rozpoznawczy.

Wzorem lat ubiegłych organizujemy też wyjazd na kolonie dla dzieci do Bysławia. Wyjazd odbędzie się w na początku wakacji. Zapisy i więcej informacji u ks. Karola.

Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na Ogólnopolskie Margaretkowe Dni Modlitw za Kapłanów 25, 26 i 27 maja po Mszy świętej o 8.45.

W sobotę 1 czerwca odbędzie się spotkanie młodzieży w Lednicy. Jak co roku nasza parafia organizuje wyjazd na to wydarzenie. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Tomasza. Koszt wyjazdu to 50 zł.

W zakrystii i przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer „Pielgrzym” i „Małego Pielgrzyma” a w biurze Radio Maryja „W nasze Rodzinie”, „Nasza Arka”, „Cuda i Łaski Boże”.

Biuro „Radia Maryja” w Czersku organizuje wyjazd do Tucholi na spotkanie z Radiem Maryja. Spotkanie odbędzie się 2 czerwca. Szczegóły zostaną podany w późniejszym terminie. Zgłoszenia u p. Marii Masiak.

- w 30 dzień po pogrzebie za ś.p. Wandę Klaman w poniedziałek o godz. 18:00, Władysławę Wiczamowską w środę o godz. 18:00, Anielę Warszińską w czwartek o godz. 18:00, Zofię Pawlak w piątek o godz. 18:00,

- za ś.p. Andrzeja Goździowskiego od pracowników fabryki mebli w środę o godz. 6:30

W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej ś.p. Henryka Jankowskiego z ul. Andersa, Małgorzatę Jędrzejewską z ul. Dworcowej, Paulinę Mazur z ul. Hallera. Dobry Jezu…