ul. KOŚCIUSZKI 34 89-650 CZERSK,
Sakrament Chorych - 508 379 756

Odsłony: 473

Wczoraj w bazylice katedralnej w Pelplinie nasz parafianin diakon Adam Chyła przyjął święcenia kapłańskie, a dzisiaj o godz. 12:30 będzie sprawował Prymicję, czyli swoją Pierwszą Mszę św. Otoczmy modlitwą naszego kapłana i wszystkich nowo wyświęconych prezbiterów.

W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych kochanych mamach w modlitwie.

W poniedziałek, wtorek i środę obchodzimy Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o dobre urodzaje: w poniedziałek przed ranną Mszą św. o godz. 6.15, we wtorek o godz. 17.45, a w środę łącznie z Nowenną po Mszy św. o godz. 8.45 i wieczorem przed Mszą św. o godz. 17.45.

W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po Mszy świętej o godz. 8.45 odbędzie się spotkanie Żywego Różańca.

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, codziennie po Mszach świętych o godz. 8.45 i 18.00.

Od soboty rozpoczynamy nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 8.45 i 18.00, a w niedzielę po wieczornej Mszy świętej.

Serdecznie zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce do Wiela. Wzorem ubiegłych lat opiekę nad pielgrzymami sprawują księża i strażacy z naszej parafii. Nie trzeba się zapisywać, ani uiszczać żadnych opłat. Pielgrzymkę rozpoczniemy w najbliższą sobotę Mszą świętą o godz. 6.00 ( uwaga nie będzie Mszy świętej o 6.30), po której wyruszymy do Wiela. Na miejscu przywitanie o godz. 12.00, a o godz. 15.00 Droga Krzyżowa na Górach. Osoby, które nie mają pojazdu będą mogły wrócić do Czerska autobusem o godz. 15.00, 16.00 i 18.00. Przejazd jest bezpłatny za co dziękujemy Panu Marianowi Gołuńskiemu. Do Krzyża i Gutowca będzie można dojechać trzecim kursem. Chętni będą mogli dojechać tym autokarem w niedzielę na sumę odpustową (wyjazd spod kościoła o godz. 8.00). W tym roku, podobnie jak w ubiegłym odbędzie się pielgrzymka biegowa, która wyruszy po Mszy świętej, która odbędzie się o godz. 8.15, a nie jak zawsze o 8.45 oraz pielgrzymka motocyklistów – wyjazd spod kościoła o godz. 11.00. Z tej okazji można nabyć znaczek pielgrzymkowy z wizerunkiem naszego kościoła i datą pielgrzymki w cenie 5 zł. Prosimy, aby pielgrzymi przypięli te znaczki do ubrań – jako nasz znak rozpoznawczy.

W sobotę – 1 czerwca – w dzień pieszej pielgrzymki do Wiela biuro parafialne będzie NIECZYNNE.

Również w sobotę - 1 czerwca - odbędzie się spotkanie młodzieży w Lednicy. Jak co roku nasza parafia organizuje wyjazd na to wydarzenie. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Tomasza. Koszt wyjazdu to 50 zł

Wzorem lat ubiegłych organizujemy też wyjazd na kolonie dla dzieci do Bysławia. Wyjazd odbędzie się w na początku wakacji. Zapisy i więcej informacji u ks. Karola.

W środę o godz. 19:00 w salce parafialnej odbędzie się kolejne spotkanie regionalne. Serdecznie zapraszamy.

Pragniemy poinformować, że dwóch naszych ministrantów: Franciszek Stosik i Jakub Chabowski otrzymali promocję na ceremoniarzy.

Chorych z posługą sakramentalną ks. Karol odwiedzi w piątek 7 czerwca, a ks. Damian i ks. Tomasz w sobotę 8 czerwca.

Za tydzień na wszystkich Mszach św. kazania będzie głosił ks. Marek Bogusz, przewodnik grupy chojnickiej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Po każdej Mszy świętej będzie można u niego zostawić intencje, w których pątnicy będą modlić się na pielgrzymkowym szlaku i zaniosą je przed cudowną ikonę Czarnej Madonny.

Próba dzieci, które w czerwcu po raz pierwszy przyjmą Komunię św. w najbliższy czwartek o godz. 16.3o. Obecność obowiązkowa.

W zakrystii i przy wyjściu z kościoła do nabycia „Pielgrzym”.

Msze św. w tym tygodniu:
– w 1 rocznicę śmierci: Cecylię Bartnik w piątek o godz. 8:45, Józefę Czarnowską w piątek o godz. 18:00,
– w 30 dzień po pogrzebie za ś.p. Mieczysława Staubach w poniedziałek o godz. 18:00, Antoniego Kraińskiego we wtorek o godz. 18:00,
– w intencji dusz w czyśćcu od Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym w poniedziałek o godz. 8.45
– w intencji Rycerstwa Niepokalanej w sobotę o godz. 8.15
– w intencji Żywego Różańca w niedzielę o godz. 8.45


,