Remont dachu

Rycerze Niepokalanej

Czerwiec 2019

Ogłoszenia Parafialne na Wniebowstąpienie Pańskie

Przeżywany dzisiaj Wniebowstąpienie Pańskie. Kazania na wszystkich Mszach św. głosi ks. Marek Bogusz, przewodnik grupy chojnickiej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Po każdej Mszy świętej będzie można u niego zostawić intencje, w których pątnicy będą modlić się na pielgrzymkowym szlaku i zaniosą je przed cudowną ikonę Czarnej Madonny.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W sobotę po Mszy świętej wieczornej będzie godzina uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem z modlitwą o wylanie Ducha Świętego. W niedzielę na wszystkich Mszach Świętych będzie posługiwać Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. Podzielą się wiarą, radością, śpiewem i świadectwem życia. Kolekta tego dnia – inwestycyjna – przeznaczona jest na remont dachu naszego kościoła. Bóg zapłać za złożone również na ten cel ofiary indywidualne. W tym tygodniu zostanie wreszcie podpisana ostateczna umowa z wykonawcą całości zadania i pod koniec czerwca rozpoczną się prace na naszym kościele, które będą trwały do końca przyszłego roku.

Chorych z posługą sakramentalną: ks. Karol odwiedzi w piątek 7 czerwca, a ks. Damian i ks. Tomasz w sobotę 8 czerwca.

W niedzielę 16 czerwca o godz. 11.00 w naszej parafii odbędą się uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Próby dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej odbędą się we wtorek i czwartek o godz. 16.30.

W dniu wczorajszym udała się do Wiela pielgrzymka z naszej parafii, która wraca dzisiaj ok. godz. 19.00. Bardzo prosimy, aby serdecznie przywitać naszych pielgrzymów, czy to na ulicach, czy to w kościele. Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji pielgrzymki i wspólną modlitwę.

Dziś po Mszy świętej o godz. 8.45 odbędzie się spotkanie Żywego Różańca.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Tego dnia adoracja Najświętszego Sakramentu – od godz. 7.00 do 8.45.Spowiedź święta w piątek od godz. 15:00. Msza święta o godz. 16:20, a w Krzyżu o godz. 17:00

Dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły I Komunię Świętą, zapraszamy w przyszłą niedzielę 9 czerwca na Mszę świętą o godz. 11.00. Będzie to ich Msza święta rocznicowa. Spowiedź dla tych dzieci będzie w I Piątek miesiąca od 15:00.

Za tydzień na Mszy świętej o godz. 12.30 udzielimy sakramentu Chrztu Świętego. Spotkanie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz.16.30 w salce parafialnej.

W zakrystii i przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”, i „Małego Pielgrzyma”.

Wzorem lat ubiegłych organizujemy też wyjazd na kolonie dla dzieci do Bysławia. Wyjazd odbędzie się w na początku wakacji. Zapisy i więcej informacji u ks. Karola.

Zapraszamy także na wyjazd dzieci do Żarnowca. Wypoczynek dla dzieci odbędzie się w terminie od 29.07 do 02.08.2019. Zapisy u pani Agnieszki Stosik lub ks. Karola.

W minionym tygodniu został poświęcony nowy, dębowy krzyż przy remizie OSP. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy bezinteresownie przyczynili się do powstania tego dzieła. Bóg zapłać również rodzinie, która ofiarowała nowy welon na monstrancję.

- w 1 rocznicę śmierci: za ś.p. Leokadię Pliszka w środę o godz. 6:30
- w 30 dzień po pogrzebie za ś.p. Mieczysława Brańka w poniedziałek o godz. 18:00, Krystynę Gąsecką we wtorek o godz. 18:00,

- w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci w czwartek o godz. 8:45

- w intencji trzeźwości w piątek o godz. 8.45