ul. KOŚCIUSZKI 34 89-650 CZERSK ,

Bóg zapłać za złożone ofiary na kolektę inwestycyjną na remont dachu naszego kościoła. Zebraliśmy 11 060 zł. Bóg zapłać również za ofiary indywidualne.

Dzisiaj o godz. 11.00 w naszej parafii odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. W ramach Białego Tygodnia zapraszamy dzieci pierwszokomunijne do udziału we Mszy świętej do środy o godz. 18.00, w czwartek o godz. 9.00, w niedzielę o godz. 11.00, a w pozostałe dni w ramach oktawy Bożego Ciała. Przypominamy też, że uroczystości domowe powinny być bezalkoholowe.

W ramach Białego Tygodnia – we wtorek na wieczornej Mszy świętej – będziemy przeżywali Dzień Misyjny. Jak zawsze w tym dniu dzieci przynoszą w kopertach ofiary na rzecz dzieci głodujących. Zachęcamy wszystkich obecnych w kościele do włączenia się w tę zbiórkę.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte będą w następującym porządku: o 6.30, 7.30, 9.00, po procesji ok. 11.45 oraz wieczorem o godz. 18.00. Suma o godz. 9.00, a po sumie około godz. 10.00 z kościoła wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem trasą: ul. Kościuszki, Batorego, Dąbrowskiego, Dworcowa, Dra Zielińskiego, Królowej Jadwigi i ponownie Kościuszki do kościoła. Kazanie zostanie wygłoszony przy czwartym ołtarzu. Bardzo prosimy o udekorowanie domów i przygotowanie ołtarzy na trasie procesji, o udział
w procesji wszystkich sztandarów, chorągwi i feretronów, Panów z orkiestry, a Panów Strażaków o ustawienie procesji, porządkowanie jej i prowadzenie. Chłopcy przyjęci do I Komunii świętej idą w procesji zaraz za baldachimem i chórem. Część tych dzieci zapraszamy do noszenia sztandarów i poduszek. Prosimy Panie katechetki o pokierowanie dziećmi w uroczystość i podczas oktawy. Spowiedź przed uroczystością Bożego Ciała w środę o godz. 17:30. Niech nasze uczestnictwo we Mszy św., Komunii świętej oraz czynny udział w procesji przez śpiew i modlitwę będzie wyrazem wdzięczności za dar Eucharystii oraz wyrazem naszej wiary w rzeczywistą obecność Chrystusa wśród nas.

W Krzyżu Msza święta z procesją do 4 ołtarzy o godz. 15.00.
Osoby noszące chorągwie i feretrony prosimy o wcześniejsze ich przygotowanie i noszenie w Uroczystość Bożego Ciała i przez całą oktawę.

Dziewczynki pierwszokomunijne i pozostałe dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków. Próby sypania kwiatów będą we wtorek i środę o godz. 17.00. Prosimy o przygotowanie dla nich koszyczków i kwiatów. Bardzo prosimy wszystkich o pomoc w zbieraniu kwiatów na procesję Bożego Ciała. Niech nie zabraknie kwiatów dla Pana Jezusa. Kwiaty od wtorku będzie można wsypywać od wtorku do pojemnika wystawionego przy wejściu do kościoła.

W zakrystii i przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”, i „Małego Pielgrzyma”.

- w 1 rocznicę śmierci: za ś.p. Janinę Ossowską we wtorek o godz. 6:30, Krystynę Drążek w środę o godz. 18:00, Krystynę Bona w czwartek o godz. 6:30, Andrzeja Rydzkowskiego w niedzielę o godz. 11:00,

- w intencji członków Róży św. Jana Chrzciciela w 35 rocznicę powstania we wtorek o godz. 8:45

- za zmarłych członków Roży św. Zofii w środę o godz. 6:30

W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Eugenię Włoch z Bydgoszczy, Jadwigę Kitowską z Czerska.

W poniedziałek o godz. 13:00 odbędzie się pogrzeb ś.p. Krystyny Rydzkowskiej, l. 64, z ul. Świerkowej. Wieczny odpoczynek …