Ogłoszenia Parafialne na XII Niedzielę Zwykłą 2019 r.

Wraz z wakacjami dzieci i młodzieży rozpoczyna się czas urlopowy. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii życzymy wspaniałych wrażeń i pogodnych dni. Nie zapominajmy o tym, że jest to dobra okazja do podreperowania swojego życia duchowego, czyli więzi z Bogiem. Serdecznie zapraszamy na Msze św. Za tydzień Msze święte rozpoczynamy nad jeziorem w Ostrowitem. Będą się one tradycyjnie odbywały w każdą niedzielę wakacji o godz. 16.00.

Trwa Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Nabożeństwo czerwcowe z procesją Eucharystyczną w dni powszednie do piątku włącznie po Mszy świętej wieczornej. W czwartek po procesji obrzęd błogosławieństwa wianków. W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia procesji Bożego Ciała: służbom porządkowym (policji i strażakom), orkiestrze i chórowi Cecylia, służbie liturgicznej, niosącym chorągwie, sztandary, baldachim, feretron i figury, dziewczynkom sypiącym kwiaty, ich rodzicom i opiekunom, panu Markowi Łangowskiemu za profesjonalne nagłośnienie oraz wszystkim, którzy przygotowali ołtarze, udekorowali domy oraz ofiarodawcom brzózek.

Jutro o godz. 11.00 wyjazd dzieci do Bysławia.

Jutro obchodzimy w Kościele uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela, w czwartek wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy, a w piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Natomiast w sobotę wspominamy św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu będzie dodatkowa Msza święta o godz. 11:00. W Krzyżu Msza święta o godz. 17.00. Zapraszamy w tych dniach do wspólnej modlitwy. Sobotnia kolekta jest przeznaczona na Stolicę Apostolską, tzw. świętopietrze.

Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na Ogólnopolskie Margaretkowe Dni Modlitw za Kapłanów 25, 26 i 27 czerwca po Mszy świętej o 8.45.

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym w dni powszednie księża będą słuchali spowiedzi 15 minut przed Mszami św. Nie będzie spowiedzi podczas Mszy świętych.

W zakrystii i przy wyjściu z kościoła do nabycia „Pielgrzym”.

W zakładzie fotograficznym FOTO PAZDA można odebrać filmy z uroczystości I Komunii Świętej.

– w 30 dzień po pogrzebie za ś.p. Małgorzatę Jędrzejewską we wtorek o godz. 18:00, Paulinę Mazur w środę o godz. 18:00,

– w intencji dusz w czyśćcu od Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym w poniedziałek o godz. 8.45 `
– za członków Różańca Świętego pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w piątek o godz. 8:45
– za zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci w ostatnim kwartale w sobotę o godz. 8:45