ul. KOŚCIUSZKI 34 89-650 CZERSK ,

Serdecznie dziękujemy za ofiary na kolektę przeznaczoną na budowę nowych kościołów, a w przyszłą niedzielę kolekta diecezjalna.

W związku z okresem wakacyjnym i urlopami księży spowiedzi św. słuchamy 15 min. przed Mszą św.

Ze względu na potrzebę duszpasterską w lipcu i sierpniu nad jeziorem w Ostrowitem odprawiamy Msze św. w niedziele o godz. 16:00. Serdecznie zapraszamy wczasowiczów i mieszkańców.

W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca lipca. W te dni adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7:00 do 8:45 . W czwartek po wieczornej Mszy św. będzie dodatkowa adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Odnowę.

Okazja do Spowiedzi św. w I piątek od godz. 17:00. W wakacje w pierwszy piątek, jak w poprzednich latach, nie będzie Mszy św. o godz. 1620.

Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy przed odpustem parafialnym w piątek - 19 lipca.

Msza św. za wszystkich żyjących i zmarłych członków Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o 8:45, a po Mszy św. spotkanie członków Żywego Różańca.

Przypominamy, że w tym roku nasz odpust parafialny odbędzie się w dniu patronalnym, czyli w poniedziałek 22 lipca. Sumę odpustową o godz. 18:00 odprawi ks. bp diecezjalny Ryszard Kasyna. W sobotę (20 lipca) odbędzie się spowiedź św. dla całej wspólnoty parafialnej.

W dniach 20 i 21 sierpnia Rycerstwo Niepokalanej organizuje pielgrzymkę do Częstochowy. Informacje o pielgrzymce znajdują się w gablocie, a zapisy przyjmują p. Halina Czapiewska i p. Maria Masiak.

W Zakładzie Fotograficznym p. Narloch można odbierać zdjęcia z I. Komunii św.

W zakrystii i przed kościołem można nabyć nowy nr „Pielgrzyma”.

Msze św.

- w I rocznicę śmierci: za śp. Kazimierza Falk w niedzielę o godz. 8:45;

- w 30 dzień po śmierci: za śp. Eugeniusza Włoch w poniedziałek o godz. 8:45, za śp. Joannę Grzella, w czwartek o godz. 8:45, za śp. Jadwigę Kitowską w sobotę o godz. 8:45

- w intencji żywych i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci w czwartek o godz. 8:45, o trzeźwość parafii w piątek o godz. 8:45, w int. Rycerstwa Niepokalanej w sobotę o godz. 8:45.

W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: śp. Gertrudę Rostankowską z Mosnej, śp. Jana Gierszewskiego z ul. Piaskowej i śp. Tadeusza Belt ze Świecia. We wtorek o godz. 9:30 odbędzie się pogrzeb śp. Piotra Prabuckiego z Łubnej. Wieczny odpoczynek …