Ogłoszenia Parafialne na XIV Niedzielę Zwykłą 07.07.2019 r.

Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii życzymy wspaniałych wrażeń i pogodnych dni. Nie zapominajmy o tym, że jest to dobra okazja do ożywienia naszej wiary, a więc więzi z Bogiem. Zapraszamy na Msze św. w naszym kościele, a we wszystkie niedziele lipca i sierpnia w Ostrowitem zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00.

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym w dni powszednie księża słuchają spowiedzi św. 15 minut przed Mszami św. Nie będzie spowiedzi podczas Mszy św.

Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 8.45 odbędzie się spotkanie Żywego Różańca i Nowenna do MB Szkaplerznej.

W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 12.30 udzielimy sakramentu Chrztu Świętego. Spotkanie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 16.30 w salce parafialnej.

Kolekta przyszłej niedzieli – inwestycyjna – przeznaczona jest na dalszy remont dachu i elewacji naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel indywidualne.

Wkrótce będziemy obchodzili święto MB Szkaplerznej. Osoby, które pragną należeć do szkaplerza mogą się zapisywać u p. Krystyny Engelhardt lub w Biurze Radia Maryja.

Od dzisiaj do poniedziałku 15 lipca codziennie o godz. 8.30 prowadzona będzie Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej Zachęcamy do udziału wszystkich czcicieli Matki Bożej, a szczególnie noszących i pragnących przyjąć szkaplerz karmelitański.

W dniach 20 i 21 sierpnia Rycerstwo Niepokalanej organizuje pielgrzymkę do Częstochowy. Informacje o pielgrzymce znajdują się w gablocie, a zapisy przyjmują p. Halina Czapiewska i p. Maria Masiak.

W zakrystii i przy wyjściu z kościoła do nabycia „Pielgrzym”.

Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy przed odpustem parafialnym w piątek - 19 lipca. Przypominamy, że odpust parafialny obchodzimy 22 lipca – w tym roku w poniedziałek, a sumę odpustową o godz. 18.00 odprawi Ks. Bp Diecezjalny R. Kasyna.

– w 1 rocznicę śmierci: za ś.p. Konstantego Łukowicza w poniedziałek o godz. 8:45,
– w 30 dzień po pogrzebie za ś.p. Andrzeja Cieślińskiego w poniedziałek o godz. 8:45,

W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej ś.p. Piotra Prabuckiego z Łubnej, Stanisława Brzezińskiego z Malachina, Jana Gromowskiego z Czerska. Wieczny odpoczynek...