Ogłoszenia Parafialne na XV Niedzielę Zwykłą 14.07.2019 r.

Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii życzymy wspaniałych wrażeń i pogodnych dni. Nie zapominajmy o tym, że jest to dobra okazja do podreperowania swojego życia duchowego, czyli więzi z Bogiem. Serdecznie zapraszamy na Msze św. nad jeziorem w Ostrowitem, które będą się odbywały w każdą niedzielę wakacji o godz. 16:00.

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym w dni powszednie księża będą słuchali spowiedzi 15 minut przed Mszami świętymi. Nie będzie spowiedzi podczas Mszy św.

Dzisiaj kolekta jest inwestycyjna przeznaczona na remont dachu naszego kościoła i elewacji. Dziękujemy za składane ofiary. Niestety wciąż czekamy na podpisanie umowy przez koordynatora diecezjalnego, który z niewiadomych przyczyn zwleka z decyzją.

We wtorek przypada wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej. Na Mszy św. o godz. 8:45, która zostanie odprawiona w intencji Bractwa Szkaplerza Świętego nastąpi obrzęd przyjęcia nowych członków i nałożenia szkaplerza.

Spowiedź święta przed odpustem, z udziałem przyjezdnych spowiedników, odbędzie się w sobotę od 8:00 do 10:00 oraz po południu od 17:00 do 18:00.

Dziewczynki, które pragną sypać kwiatki podczas procesji odpustowej – również małe – zapraszamy na próbę w piątek na godz. 17:00. Nieco starsze dzieci prosimy o niesienie sztandarków i poduszek.

W piątek 19 lipca odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Można zgłaszać ich w biurze parafialnym lub u księży wikariuszy.

W przyszłą niedzielę po Mszach świętych – z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa – święcimy samochody i pojazdy mechaniczne.
Przy okazji poświęcenia jest prowadzona akcja MIVA Polska: „jeden grosz za jeden szczęśliwie przejechany kilometr” pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”. Ofiary złożone podczas poświęcenia są przeznaczone na zakup samochodów dla misjonarzy. Pojazdy święcimy na ul. Szkolnej.

W następny poniedziałek – 22 lipca – przeżywamy nasz odpust parafialny ku czci św. Marii Magdaleny. Msze św. zostaną odprawione o godz. 6:3o; 8:45, 11:oo i po południu o godz. 18:oo suma odpustowa, której będzie przewodniczył Ks. Bp Diecezjalny Ryszard Kasyna. Przed Mszą św. będzie uroczyste wprowadzenie Ks. Biskupa, a po Mszy św. procesja eucharystyczna dookoła kościoła. Bardzo prosimy, aby na wprowadzenie i w procesji szły wszystkie sztandary, chorągwie, sztandarki i feretron. Na sumie odpustowej będzie nasze diecezjalne Radio „Głos”, a więc Msza św. będzie transmitowana na żywo na całą diecezję. Bardzo prosimy o liczny udział w uroczystości odpustowej, a zwłaszcza w sumie odpustowej. Po sumie przed kościołem będzie wystawione stoisko Caritasu, gdzie będzie można wypić kawę i zjeść pyszne ciasto. Dobrowolne ofiary są przeznaczone na działalność Caritasu.

W zakrystii i przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”.

- w 30 dzień po pogrzebie za ś.p. Krystynę Rydzkowską w środę o godz. 8:45, Bogumiłę Landowską w piątek o godz. 8:45,

- w 1 rocznicę śmierci za ś.p. Stanisława Piór w środę o godz. 6:30,

- Msza św. z okazji zjazdu rodzinnego za rodziny Beling, Dahlke, Czerwińskich i przyjaciół w sobotę o godz. 16:00.