ul. KOŚCIUSZKI 34 89-650 CZERSK ,

Jutro przeżywamy nasz odpust parafialny ku czci św. Marii Magdaleny. Msze św. zostaną odprawione o godz. 6:30; 8:45, 11:00 i po południu o godz. 18:00 suma odpustowa, której będzie przewodniczył Ks. Bp Diecezjalny Ryszard Kasyna. Przed Mszą św. będzie uroczyste wprowadzenie Ks. Biskupa, a po Mszy św. procesja eucharystyczna dookoła kościoła. Bardzo prosimy, aby na wprowadzenie i w procesji szły wszystkie sztandary, chorągwie, sztandarki i feretron. Na sumie odpustowej będzie nasze diecezjalne Radio „Głos”, a więc Msza św. będzie transmitowana na żywo na całą diecezję. Bardzo prosimy o liczny udział w uroczystości odpustowej, a zwłaszcza w sumie odpustowej. Po sumie przed kościołem będzie wystawione stoisko Caritasu, gdzie będzie można wypić kawę i zjeść pyszne ciasto. W dniu odpustu biuro parafialne jest nieczynne.

Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na kolektę inwestycyjną. Zebraliśmy 10 240 zł. Dziękujemy za ofiary składane indywidualnie.

Próba chóru Cecylia w poniedziałek o godz. 17:00.

Zapraszamy wszystkie dziewczynki na sypanie kwiatków dniu odpustu. Zbiórka o godz. 17:45.

Serdecznie zapraszamy na Msze św. nad jeziorem w Ostrowitem, które będą się odbywały w każdą niedzielę wakacji o godz. 16:00.

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym w dni powszednie księża słuchają spowiedzi 15 minut przed Mszami św. Nie będzie spowiedzi podczas Mszy św.

W dniach 25, 26 i 27 lipca Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na Margaretkowe Dni Modlitw za Kapłanów po Mszy świętej o godz. 8.45.

Dzisiaj po Mszach świętych – z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa – święcimy samochody i pojazdy mechaniczne. Przy okazji poświęcenia jest prowadzona akcja MIVA Polska: „jeden grosz za jeden szczęśliwie przejechany kilometr”. Ofiary złożone podczas poświęcenia są przeznaczone na zakup samochodów dla misjonarzy. Pojazdy święcimy na ul. Szkolnej.

W zakrystii i przy wyjściu z kościoła do nabycia czasopismo „Pielgrzym”.

- w 30 dzień po pogrzebie za ś. p. Grzegorza Czapiewskiego we wtorek o godz. 8:45, Witolda Lindę w środę o godz. 8:45, Gertrudę Rostankowską w czwartek o godz. 8:45

- w 1 rocznicę śmierci za ś. p. Jana Peplińskiego w piątek o godz. 8:45,

We wtorek o godz. 11:00 odbędzie się pogrzeb ś.p. Anieli Czapiewskiej z ul. Wicka Rogali. Wieczny odpoczynek ….