Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowaniu odpustu parafialnego i wszystkim tak licznie uczestniczącym w Mszach św. i przystępujących do Komunii św.

W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W te dni adoracja Najświętszego Sakramentu – od godz. 7:00 do 8:45. W piątek dodatkowo od godz. 17:00 do 18:00 zapraszamy do spowiedzi świętej i dalszą część adoracji Najświętszego Sakramentu. W Krzyżu Msza święta o godz. 19:00. Przed Mszą św. spowiedź pierwszopiątkowa.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 8:45 spotkanie Żywego Różańca.

Przez całe wakacje zapraszamy też na Msze św. w Ostrowitem, w każdą niedzielę o godz. 16:00.

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym w dni powszednie księża słuchają spowiedzi 15 minut przed Mszami św. Nie słuchamy spowiedzi podczas Mszy św.

Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer „Pielgrzyma” i „Małego Pielgrzyma”, a w biurze Radia Maryja „Nasza Arka”.

W czwartek rozpoczyna się sierpień, który jest też miesiącem trzeźwości. Wiemy, że choroba alkoholowa, która zatacza coraz większe kręgi, powoduje degradację uzależnionych, ale również ogromne cierpienie najbliższych. Przez abstynencję pokazujemy trzeźwy styl życia, ale również dodajemy siły rodzinom uzależnionych. Gorąco zachęcamy więc do całkowitej lub częściowej abstynencji alkoholowej.

W poniedziałek o godz. 18:00 zapraszamy do salki parafialnej na katechezę dla dorosłych. Tematem będzie dalsza część rozważań o Kościele.

Pan burmistrz prosił o przekazanie informacji, że wnioski o oszacowanie szkód powstałych w uprawach rolnych w wyniku suszy rolniczej można składać do 2 sierpnia br. w Urzędzie Miejskim w Czersku.

Msze św. w tym tygodniu:

– w 1 rocznicę śmierci za ś. p. Urszulę Brzezińską w środę o godz. 6:30,

– w 30 dzień po pogrzebie za ś. p. Jana Gierszewskiego w poniedziałek o godz. 8:45; za ś.p. Tadeusza Bolt we wtorek o godz. 8:45 i za ś.p. Piotra Prabuckiego w środę o godz. 8:45.
– w intencji dusz w czyśćcu cierpiących od Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym w poniedziałek o godz. 845

– w intencji żyjących i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci:
w czwartek o godz. 8:45

– w intencji trzeźwości w piątek o godz. 845

– w intencji Rycerstwa Niepokalanej w sobotę o godz. 8:45

– w intencji Żywego Różańca w niedzielę o godz. 8:45.

W środę odbył się pogrzeb ś.p. siostry elżbietanki Inocencji Pryczkowskiej, która przez wiele lat pracowała w Czersku. Założyła Rycerstwo Niepokalanej i Stowarzyszenie Apostolskie św. Elżbiety. Zapraszamy na Mszę św. w jej intencji w środę o godz. 8:45. Natomiast w Niemczech zmarła Łucja Kędzierska, dawnej mieszkająca na ul. Starogardzkiej. Wieczny odpoczynek