ul. KOŚCIUSZKI 34 ,

1. Zbliżają się nasze dożynki parafialne, które odbędą się w niedzielę 8 września na Mszy św. o godz. 8:45. Prosimy, aby wszystkie sołectwa i komitety osiedlowe wzięły w nich udział i w miarę możliwości przygotowały wieńce i dary dożynkowe. Jeśli to możliwe zapraszam wszystkich sołtysów i przedstawicieli komitetów osiedlowych na krótkie spotkanie w kościele w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8:45.

2. Wczasowiczów i mieszkańców zapraszamy na ostatnią w tym sezonie Mszę św. nad jeziorem w Ostrowitem o godz. 16:00.

3. Franciszkanie Maryi organizują autokarowy wyjazd do Włocławka w ramach modlitewnej inicjatywy „Polska pod Krzyżem” w dniu 14 września. Koszt wyjazdu 45 zł. Zapisy pod telefonem 663 094 509. W tym czasie organizujemy czuwanie modlitewne w kaplicy w Krzyżu przed sumą odpustową 9-11.oo.

4. W niedzielę 1 września przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej, która przyniosła nam Polakom, ale i innym narodom, niespotykane dotąd cierpienia i zniszczenia. Z tej okazji już dzisiaj zapraszamy na Mszę św. za ofiary wojny na godz. 8:45, a w sposób szczególny wszystkie organizacje pozarządowe ze sztandarami. Dalsza część uroczystości rozpocznie się o godz. 10:00 na cmentarzu honorowym, gdzie pod pomnikiem ofiar wojny zostaną złożone kwiaty. Po spotkaniu na cmentarzu organizatorzy zapraszają uczestników do CIT-u na kawę i ciasto.

5. Przypominamy, że w dni powszednie w okresie wakacyjnym spowiedź 15 minut przed Mszą świętą.

6. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii do nabycia „Pielgrzym” i „Mały Pielgrzym”, a w Biurze Radia Maryja „Nasza Arka”.

7. Msze święte w tym tygodniu:

- w 1 rocz. śmierci za: Marię Baszanowską w poniedziałek o godz. 18:00

- W 30 dzień po pogrzebie za ś.p. Anielę Czapiewską w środę o godz. 8:45.

W poniedziałek o godz. 11:00 odbędzie się pogrzeb ś.p. Zbigniewa Kasprzyka, l. 66, z ul. 21-Lutego. Wieczny odpoczynek …