ul. KOŚCIUSZKI 34 ,

Wczasowiczów i mieszkańców zapraszamy dzisiaj na ostatnią w tym sezonie Mszę świętą nad jeziorem w Ostrowitem na godz. 16.00.

W poniedziałek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Serdecznie zapraszamy na Msze św. o godz. 6.30; 8.45 i 18.00. Zachęcamy też do świątecznego przeżycia tej uroczystości.

Zbliżają się nasze dożynki parafialne, które odbędą się w niedzielę 8 września na Mszy św. o godz. 8:45. Prosimy, aby wszystkie sołectwa i komitety osiedlowe wzięły w nich udział i w miarę możliwości przygotowały wieńce i dary dożynkowe.

W niedzielę 1 września przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej, która przyniosła nam Polakom, ale i innym narodom, niespotykane dotąd cierpienia i zniszczenia. Z tej okazji już dzisiaj zapraszamy na Mszę św. za ofiary wojny na godz. 8:45, a w sposób szczególny wszystkie organizacje pozarządowe ze sztandarami. Dalsza część uroczystości rozpocznie się o godz. 10:00 na cmentarzu honorowym, gdzie pod pomnikiem ofiar wojny zostaną złożone kwiaty. Po spotkaniu na cmentarzu organizatorzy zapraszają uczestników do CIT-u na kawę i ciasto.

Dzieci i młodzież NOWY ROK SZKOLNY 2018/2019 rozpoczną w poniedziałek 2 września Mszą św. o godz. 8:00. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w najbliższy piątek 30 sierpnia od 17:00 do 18:00.

W środę o godz. 18:00 w leśniczówce odbędzie się ognisko dla dzieci, które uczestniczyły w parafialnych koloniach w Żarnowcu. Zapraszamy również wszystkich rodziców.

Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi, rozpoznających drogę powołania kapłańskiego, do rozpoczęcia studiów i formacji w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się najpóźniej do 13 września 2019 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 17 62) oraz o złożenie w rektoracie WSD odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej pelplińskiego seminarium oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.

W tym tygodniu zakończyła się renowacja ołtarza głównego w naszym kościele. Środki na ten cel pozyskaliśmy z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z Urzędu Marszałkowskiego. Została też wyzłocona korona na figurze MB Fatimskiej. Jednocześnie rozpoczął się drugi etap renowacji dachu i murów naszej świątyni. Obecnie są stawiane rusztowania, które będą stały ok. półtora roku, czyli do planowanego zakończenia prac. W późniejszym terminie podamy informacje dotyczące całkowitego kosztu tej inwestycji i naszych zobowiązań finansowych. Ponieważ prowadzone prace stanowią potencjalne zagrożenie, mimo zabezpieczeń, prosimy nie stawiać samochodów na placu przykościelnym. Osoby starsze i schorowane można podwieźć pod kościół, ale pojazd należy zaparkować poza terenem kościelnym.

Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer „Pielgrzyma” i „Małego Pielgrzyma”.

- w 30 dzień po pogrzebie: za + Janusza Szlachcikowskiego we wtorek o godz. 8:45
- w intencji dusz w czyśćcu cierpiących od APDC w poniedziałek 8:45

- w intencji Żywego Różańca w niedzielę o godz. 8:45

- w intencji trzeźwości w naszych rodzinach, Parafii i Ojczyźnie oraz o Boże błog. dla Stowarzyszenia „Lepsze Jutro” w sobotę o godz. 8:45