ul. KOŚCIUSZKI 34 ,

Dzisiaj przeżywamy 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Na Mszy św. o godz. 8:45 modlimy się za ofiary tej wojny – pomordowanych i poległych za naszą ojczyznę. O godz. 1000 dalszy ciąg uroczystości na cmentarzu honorowym, gdzie nastąpi poświęcenie nowego krzyża. W ramach oddania hołdu ofiarom wojny i żołnierzom broniącym naszej ojczyzny o godz. 1400 w całej Polsce zostaną włączone dzwony kościelne.

W poniedziałek 2 września dzieci i młodzież rozpoczną NOWY ROK SZKOLNY 2019/2020. Z tej racji na godz. 800 zapraszamy na Mszę świętą rozpoczynającą rok szkolny dzieci i młodzież wszystkich szkół, nauczycieli, pracowników administracji, nauczycieli emerytowanych oraz rodziców. Podczas Mszy świętej poświęcimy tornistry i przybory uczniów klas pierwszych. W tym dniu nie ma Mszy świętej o godz. 845. W Krzyżu Msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego o godz. 8.00.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 845 przeżywamy nasze parafialne dożynki, które są podziękowaniem za zebrane plony, ale również za Boże błogosławieństwo w naszej pracy. Dzięki niektórym sołectwom i komitetom osiedlowym przed kościołem będą dwa stoiska: jedno z chlebem, smalcem i ogórkami, natomiast drugie przygotuje nasz parafialny Caritas. Na tym stoisku za kawę i ciasto można złożyć dobrowolną ofiarę na cele charytatywne. Osoby, które pragnęłyby wesprzeć stoisko Caritasu i przynieść ciasta mogą w tej sprawie skontaktować się z prezesem Kazimierzem Miszke lub po prostu przed Mszą dożynkową przynieść ciasto na stoisko.

Również w przyszłą niedzielę – drugą w miesiącu - kolekta inwestycyjna na remont dachu i całej elewacji kościoła. Dziękujemy za składane ofiary indywidualne. Wreszcie prace zostały rozpoczęte. Ogrom czekającej nas inwestycji widać chociażby po wielkości rusztowań i liczby pracowników. Remont w 60 procentach jest dotowany ze środków unijnych, a w 40 procentach ze środków zebranych w naszej parafii i przy pomocy naszej gminy. Kwestie finansowe zostaną przedstawione po skompletowaniu wszystkich realnych danych.

Za tydzień dodatkowa Msza św. z chrztem o godz. 14.00. Spotkanie przed chrztem w sobotę o 1630.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w te dni od 700 do 845. W piątek od godz. 1500 zapraszamy na spowiedź świętą, a po niej Msza święta o godz. 1620. W Krzyżu Msza święta w piątek o godz. 1700, a wcześniej okazja do spowiedzi.

Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w najbliższą sobotę (7 września) od godzin rannych.

Spotkanie Żywego Różańca odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o 845.

Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Pielgrzym” i „Mały Pielgrzym”.

W związku z ogólnopolską inicjatywą modlitewną „Polska pod Krzyżem”, całą naszą parafię już dzisiaj zapraszamy do Krzyża w sobotę 14 września. W tym dniu będziemy tam przeżywać odpust Podwyższenia Krzyża Św. Spotkanie w obronie krzyża, naszej wiary oraz wynagrodzenia za grzechy profanacji rozpocznie się w kaplicy o godz. 900, potem Droga Krzyżowa ulicami Krzyża, powrót do kaplicy, gdzie nastąpi adoracja z modlitwą uwielbienia i Koronką do Miłosierdzia Bożego. Czuwanie zakończy się uroczystą Sumą Odpustową o godz. 1100.

W piątek na godz. 1500 zapraszamy dzieci pragnące należeć do Kółka Misyjnego, a po Mszy św. o godz. 1620 Rycerstwo Niepokalanej zaprasza członków i wszystkich chętnych na spotkanie powakacyjne. Spotkania odbędą się w salce parafialnej.

- w 1 r. śmierci za ś.p. Jolantę Woźniak w piątek o 630, za ś. p. Jozefa Frycę w niedzielę o 630,

- w 30 dzień po pogrzebie za ś. p.: Zofię Biesek we wtorek o 1800 ,

- w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci w czwartek o 845

- w intencji Odnowy w Duchu Świętym w czwartek o 1800