ul. KOŚCIUSZKI 34 ,

Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na remont dachu naszego kościoła. Dziękujemy również za ofiary składane indywidualnie. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby WSD w Pelplinie.

Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 8:45 przeżywamy nasze parafialne dożynki, które są podziękowaniem za zebrane plony, ale również za Boże błogosławieństwo w naszej pracy. Dzięki niektórym sołectwom i komitetom osiedlowym przed kościołem będą dwa stoiska: jedno z chlebem, smalcem i ogórkami, natomiast drugie przygotuje nasz parafialny Caritas. Na tym stoisku można złożyć dowolną ofiarą na cele charytatywne. Na Mszy świętej o godz. 14.00 udzielimy sakramentu Chrztu Świętego.

W związku z ogólnopolską inicjatywą modlitewną „Polska pod Krzyżem” całą naszą Parafię zapraszamy już dzisiaj do Krzyża w sobotę 14 września. W tym dniu będziemy przeżywać odpust Podwyższenia Krzyża Świętego. Spotkanie w obronie krzyża, naszej wiary oraz wynagrodzenia za grzechy profanacji rozpocznie się w kaplicy o godz. 9:00 od rozważań o znaczeniu krzyża w naszym narodzie, potem Droga Krzyżowa ulicami Krzyża, powrót do kaplicy, gdzie nastąpi adoracja z modlitwą uwielbienia i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Czuwanie zakończy uroczysta Suma Odpustowa o godz. 11:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu dobro Kościoła i Ojczyzny, a wspólnoty bardzo prosimy, aby stawiły się w Krzyżu ze sztandarami.

W sobotę 14 września z racji akcji „Polska pod Krzyżem” i odpustu w Krzyżu Biuro Parafialne będzie nieczynne.

W piątek narzeczonych zapraszamy na Nauki Przedślubne. Spotkanie o godz. 16.30 w salce parafialnej.

W piątek przypada Dzień Fatimski. Zapraszamy na Apel oraz procesję z różańcem fatimskim na godz. 20.00. Prosimy o przyniesienie świec.

Również w piątek o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie katechetów w salce parafialnej. Obecność obowiązkowa.

W niedzielę 15 września, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej na Mszę św. o godz. 8.45 szczególnie zapraszamy członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, gdyż jest to dzień patronalny apostolstwa.

Uroczystość I Komunii świętej odbędzie się dnia 7 czerwca 2020 r., na Mszy św. o godz. 11.00. Spotkanie dla rodziców odbędzie się w drugą niedzielę października.

W piątek o godz. 16:00 odbędzie się Msza święta z okazji ślubowania klas I Liceum Ogólnokształcącego w Czersku. Serdecznie zapraszamy uczniów i rodziców.

W tym roku nie będzie katechezy przedmałżeńskiej, a w to miejsce w grudniu odbędzie się „Weekend dla narzeczonych”, który zastępuje tę formę przygotowania do małżeństwa.

Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer „Pielgrzyma” i „Małego Pielgrzyma”, a w biurze Radia Maryja „W naszej Rodzinie” i „Nasza Arka”.

- w 1 rocz. śmierci za zmarłych: Irenę Górnowicz we wtorek o godz. 8:45, Jadwigę Thiede we wtorek o godz. 18:00, Tomasza Cymanowskiego w środę o godz. 18:00, Ludgardę Rymarską w czwartek o godz. 6:30, Małgorzatę Piechowską w sobotę o godz. 6:30

- w 30 dzień po pogrzebie za zamarłych: Andrzeja Grzella w poniedziałek o godz. 18:00, Sylwestra Wiśniewskiego w środę o godz. 18:00,
- w intencji żyjących i zmarłych członków ADŚ z naszej wspólnoty parafialnej w sobotę o 8:45,
16. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej ś.p. Łucję Węckowską z ul. Kościuszki, Henrykę Fryca z ul. Cichej, Jana Łangowskiego z Wyb. pod Łubnę i Tadeusza Żalikowskiego z ul. Rzemieślniczej. Wieczny odpoczynek …