ul. KOŚCIUSZKI 34 89-650 CZERSK ,

• Bóg zapłać za złożone ofiary na remont naszego dachu i ofiarę indywidualną. Zebraliśmy 9880 zł. Dzisiejsza kolekta jest na potrzeby WSD w Pelplinie – serdecznie dziękujemy za ofiary.
  • Dziękujemy wszystkim, którzy byli w Krzyżu na ogólnopolskiej inicjatywie modlitewnej „Polska pod Krzyżem”. Dziękujemy także tym, którzy przygotowali poszczególne rozważania i modlitwy.
  • Dzisiaj we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej obchodzimy patronalny Apostolstwa Dobrej Śmierci.
  • Spotkanie chóru Cecylia we wtorek po Mszy św. wieczornej.
  • Spotkanie Grupy Modlitewnej we wtorek po Mszy św. wieczornej.
  • Parafialny Caritas dziękuję osobom, które przyniosły ciasta na dożynkową akcję charytatywną, oraz pożyczyły namioty, stoły i ławki. Parafialny Caritas zaprasza członków, wolontariuszy oraz osoby, które chciałby zaangażować się w działalność charytatywną Caritasu na spotkanie jutro na godz. 17:00 do salki parafialnej przy ul. Szkolnej.
  • Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się uświetnienia naszych dożynek parafialnych, szczególnie sołectwom Będźmirowice, Mosna, Klasakawa i Złotowo, wszystkim osiedlom czerskim oraz piekarniom, które ofiarowały swoje wypieki.
  • Spotkanie dla rodziców młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8:45.
  • Dzisiaj rozpoczynamy tydzień wychowania. Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Wychowawcy, mottem tegorocznego, IX Tygodnia Wychowania są słowa skierowane do Jezusa przez Jego przyszłych uczniów: „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?”. W tym czasie także będziemy przeżywać od 16 do 18 września Triduum ku czci św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży. Z tej okazji młodzież naszej parafii, a szczególnie kandydatów do bierzmowania, zapraszamy w te dni na Msze św.: w niedzielę na godz. 12.30, a w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.00. Ostatniego dnia uczniowie klas VII na ołtarzu złożą deklaracje rozpoczęcia przygotowania do sakramentu dojrzałości.
  • Zapraszamy wszystkich chłopców, którzy pragną zostać ministrantami na spotkanie, które odbędzie się w środę 25 września o godz. 17:00 w salce parafialnej. Bycie ministrantem jest służbą, ale i zaszczytem dla całej rodziny.
  • Zapraszamy młodzież ze szkół średnich na pielgrzymkę maturzystów do Częstochowy. Zapisy i więcej informacji u ks. Damiana.
  • Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Pielgrzym” i „Mały Pielgrzym”.
  • Jak co roku organizujemy zbiórkę elektrośmieci, czyli zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV, AGD, komputery itp.). Zbiórka potrwa do 20 września do godz. 16.00. Zużyty sprzęt można przynosić na ul. Szkolną 2. Środki z tej akcji firma prowadząca zbiórkę przeznacza na Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
  • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
  • Msze św. w tym tygodniu:
    - w 30 dzień po pogrzebie za zamarłych: Teresę Włodarczyk we wtorek o godz. 18:00, Wiesława Narloch w środę o godz. 18:00, Macieja Wałdoch w czwartek o godz. 18:00, Zbigniewa Kasprzak w piątek o godz. 18:00
  • - w 1 rocz. śmierci za zmarłych: Józefa Muzioł w poniedziałek o godz. 8:45,
    W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej ś. p. Helenę Kitowską z ul. Starego Urzędu. Dobry Jezu …