ul. KOŚCIUSZKI 34 89-650 CZERSK ,

Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby WSD w Pelplinie. Kolekta przyszłej niedzieli jest przeznaczona na budujące się kościoły.

Spotkanie dla rodziców młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania będzie dzisiaj po Mszy św. o godz. 8:45.

Serdecznie zapraszamy chłopców, którzy pragną zostać ministrantami na spotkanie, które odbędzie się w środę o godz. 17:00 w salce parafialnej. Zapraszamy również ministrantów aktualnie należących do wspólnoty ministranckiej.

Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na Ogólnopolskie Margaretkowe Dni Modlitw za Kapłanów 25, 26 i 27 września po Mszy św. o 8.45.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza młodzież od klasy siódmej wzwyż na spotkania stowarzyszenia w każdy piątek na godz. 19:00.

W najbliższy poniedziałek zapraszamy na katechezę dla dorosłych, która odbędzie sie o godz. 18:00 w salce parafialnej. Rozpoczynamy cykl o sakramentach św.

Również w poniedziałek o godz. 17:00 będziemy robić różańce. Zapraszamy dzieci i młodzież z Rycerstwa.

Kandydatom do bierzmowania z klas siódmych przypominamy, że w najbliższy piątek i sobotę odbędą się rekolekcje kerygmatyczne tzw. GPS. W tym roku, dzięki życzliwości pani dyrektor, rekolekcje odbędą się w Szkole Podstawowej nr 1.

W najbliższy sobotę, 28 września, jak co roku przyłączamy się do międzynarodowej akcji "Koronka do na ulicach miast" modląc się w intencji naszej Ojczyzny. W naszym mieście zapraszamy do przyłączenia się do wspólnego odmówienia Koronki do Miłosierdzia Bożego w miejscach: Pomnik Jana Pawła II, przy krzyżu na ulicy Łukowskiej, przy krzyżu na skrzyżowaniu ulicy Tucholskiej i 21 lutego, przy kościele, parking LIDLA, parking Biedronki (małej), Plac przy fontannie, na ul. Wielewskiej przed figurą Matki Bożej Bolesnej.

W przyszłą niedzielę odbędzie się w naszym kościele XXI Festiwal Pieśni Choralnej. Wszystkich melomanów i osoby pragnące przyjemnie spędzić niedzielne popołudnie zapraszamy na godz. 14:30. Do konkursu zgłosiło się siedem chórów z bardzo różnym i ciekawym repertuarem. Wystąpi również ubiegłoroczny laureat i gość specjalny. Według prognoz konkurs potrwa do godz. 17:00.

Zapraszamy młodzież ze szkół średnich na pielgrzymkę Maturzystów do Częstochowy. Wyjazd 30 września. Zapisy i więcej informacji u ks. Damiana.

Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer „Pielgrzyma” i „Małego Pielgrzyma”.

- w 30 dzień po pogrzebie za zmarłych: Aleksandrę Śliwińską we wtorek o godz. 18:00, Marię Strzelewicz w środę o godz. 18:00,

- w 1 rocz. śmierci za zmarłych: Jana Brzezińskiego w poniedziałek o godz. 6:30, Janinę Leszczyńską w piątek o godz. 18:00,

- za zmarłych członków ADŚ w ostatnim kwartale, Marię Strzelewicz i Helenę Kitowską, w sobotę o godz. 8:45.

W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej ś. p. Łucję Pliszka z ul. Pomorskiej Dobry Jezu . . .