ul. KOŚCIUSZKI 34 89-650 CZERSK ,

Bóg zapłać za ofiary złożone na budowę nowych kościołów. W przyszłą niedzielę kolekta diecezjalna. Serdecznie dziękujemy za ofiary indywidualne na remont naszego dachu i elewacji. Kolekta przyszłej niedzieli na cele diecezjalne.

Dzisiaj odbędzie się w naszym kościele XXI Festiwal Pieśni Chóralnej. Wszystkich melomanów i osoby pragnące przyjemnie spędzić niedzielne popołudnie zapraszamy na godz. 14:30. Do konkursu zgłosiło się siedem chórów z bardzo różnym i ciekawym repertuarem. Wystąpi również ubiegłoroczny laureat i gość specjalny. Według prognoz konkurs potrwa do godz. 17:00.

W miesiącu październiku zachęcamy wszystkich do odmawiania różańca. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele codziennie o godz. 8.15 i 17.30. Poranny różaniec prowadzą poszczególne Róże Różańcowe. Natomiast różaniec dla dzieci: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16.20. Po nabożeństwach dzieci otrzymają obrazki. W niedziele zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30.

W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w te dni od 7.00 do 8.45. W piątek od godz. 15.00 zapraszamy na spowiedź świętą, a po niej Msza święta o godz. 16.20. W czwartek po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego sakramentu ze śpiewem prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym. W Krzyżu Msza święta w piątek o godz. 17.00, a wcześniej okazja do spowiedzi. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną w sobotę 5 października.

W najbliższą sobotę, 5 października, w Pelplinie odbędzie się Diecezjalny Kongres Róż Różańcowych. Początek Kongresu o godz. 10.oo. Członków naszych Róż zachęcamy do udziału w tym spotkaniu. Chętni mogą zgłaszać się do p. Małgorzaty Sękowskiej i zapisywać na wyjazd autokarowy. Koszt 12 zł. Zgłoszenia przyjmujemy do czwartku, osobiście lub telefonicznie na nr 516 542 873.

Spotkanie Regionalne odbędzie się w środę po Mszy św. wieczornej o godz. 19:00. Temat spotkania: „Moje czytania życia i przygód Remusa”.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.45 spotkanie Żywego Różańca, a o godz. 11:00 odbędzie się poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej.

W tym tygodniu w Liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Hieronima, we wtorek św. Teresę od Dzieciątka Jezus, w środę św. Aniołów Stróżów, w piątek św. Franciszka z Asyżu, w sobotę św. Faustynę Kowalską.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza młodzież od klasy 7 na spotkania stowarzyszenia w każdy piątek na godz. 19:00

Zapraszamy młodzież ze szkół średnich na pielgrzymkę Maturzystów do Częstochowy. Wyjazd jutro 30 września. Zostały jeszcze 4 miejsca wolne. Mogą także pojechać osoby dorosłe. Zapisy i więcej informacji u ks. Damiana.

Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Pielgrzym” i „Mały Pielgrzym”.

W przyszłą niedzielę po Mszach św. organizujemy zbiórkę do puszek na pomoc naszej małej parafiance Antoninie Schulz. Tosia ma zaledwie dwa miesiące i wykryto u niej raka oka. Leczenie jest możliwe tylko w Stanach Zjednoczonych. Potrzeba jeszcze ok. 1 mln zł. Bez naszej pomocy – chociażby tej najmniejszej – uratowanie życia dziecka jest niemożliwe. Dlatego gorąco prosimy o pomoc dla małej Tosi.

W środę zapraszamy na zbiórkę wszystkich ministrantów – jeszcze bez podziału na młodszych i starszych.

- w 30 dzień po pogrzebie za zamarłych: Leona Cysewskiego w poniedziałek o godz. 18:00, Henrykę Fryca w czwartek o godz. 18:00,

- w 1 rocz. śmierci za zmarłych: Mirosława Sieradzkiego we wtorek o godz. 6:30, Sebastiana Klugmann we wtorek o godz. 18:00, Krystynę Fierek w czwartek o godz. 18:00 i w sobotę o godz. 6:30, Renatę Repińską w niedzielę o godz. 8:45

- w intencji ADŚ w czwartek o 8:45
- w intencji Odnowy w Duchu Świętym w czwartek o 18:00