ul. KOŚCIUSZKI 34 89-650 CZERSK ,

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na cele diecezjalne. Przypominamy, że przed kościołem trwa zbiórka na pomoc naszej małej parafiance, dwumiesięcznej Tosi, która czeka na operację nowotworu oka w Stanach Zjednoczonych.

Kolekta przyszłej niedzieli – inwestycyjna - jest przeznaczona na trwający remont dachu i elewacji naszego kościoła. Serdecznie dziękujemy za ofiary indywidualne.

Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:45 odbędzie się spotkanie dla rodziców, których dzieci przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej.

Za tydzień na Mszy św. o godz. 14:00 udzielimy sakramentu chrztu świętego. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 16:30 w salce parafialnej.

W przyszłą niedzielę obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy! ”. Przed kościołem będzie zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, żywego pomnika św. Jana Pawła II.

Również w przyszłą niedzielę - 13 października zapraszamy na godz. 20:00 na Różaniec Fatimski. Serdecznie zapraszamy całe rodziny do modlitwy, która będzie naszym dziękczynieniem za największego Polaka, naszego Papieża Jana Pawła II.

Dzisiaj po Mszach świętych można kupić różańce święte, które wykonały dzieci z Rycerstwa. Podczas prac dzieci modliły się za wszystkich, którzy kupią różaniec. Koszt różańca to 6 zł, a środki zebrane przeznaczone są na
wyjazd dzieci na rekolekcji, dlatego można złożyć większą ofiarę na ten cel.

W miesiącu październiku zachęcamy wszystkich do odmawiania różańca. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele codziennie o godz. 8.15 i 17.30. Poranny różaniec prowadzą poszczególne Róże Różańcowe. Natomiast różaniec dla dzieci: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16.20. Po nabożeństwach dzieci otrzymają obrazki. W niedziele zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30. Jutro przypada wspomnienie MB Różańcowej.

W dniach 9 i 10 października (środa/czwartek) przypada w naszej parafii Wieczna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Szczegółowy program adoracji: młodzież od godz. 18.45, Apostolstwo Dobrej Śmierci od 19.30, Rodzina Różańcowa od 20.15, Rycerstwo Niepokalanej od 21.00, Grupa Modlitewna i Ruch Trzeźwości od 21.45, Odnowa w Duchu Świętym od 22.30. Oprócz tego w adorację włączajmy się ulicami i miejscowościami wg planu wywieszonego w gablotach. Ofiarujmy nasze modlitwy w intencji kościoła, naszej Ojczyzny i nowych powołań do kapłańskich i zakonnych. Serdecznie zachęcamy do adoracji

Zdrowaśki za naszych zmarłych oraz intencje na Msze św. zbiorowe za zmarłych można składać w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.

Spotkanie regionalne odbędzie się w środę o godz. 19: w salce parafialnej.

Dziś można nabyć nowy numer „Pielgrzyma” i „Mały Pielgrzym”

- w 30 dzień po pogrzebie: za ś.p. Łucję Węckowską w poniedziałek o godz. 18:00; za ś.p. Jana Łangowskiego w środę o godz. 18:00; za ś.p. Tadeusza Żalikowskiego w piątek o godz. 18:00.

- w 1 rocznicę śmierci: za ś.p. Leona Kołatkę w czwartek o godz. 6:30; za ś.p. Jana Tyda w piątek o godz. 8:45.

- w intencji pracowników Zespołu Szkół Specjalnych o Boże błog. dla żyjących a dla zmarłych o dar nieba - we wtorek o godz. 6:30

Uruchomiliśmy nowy numer telefonu dla chorych, gdy zachodzi potrzeba udzielenia sakramentu namaszczenia chorych: 508 379 576 (numer podaliśmy również na naszej stronie internetowej i będzie na tablicy przed biurem parafialnym).

W tym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Danutę Szpręga ze Złotowa, Czesława Wojtalę z Kwiek i Teresę Kulesza z ul. Konopnickiej. W poniedziałek o godz. 13:30 odbędzie się pogrzeb ś.p. Jana Łąckiego z Łubianki, a we wtorek o godz. 13:00 pogrzeb ś.p. Haliny Szewczyk z ul. Gen. Hallera. Wieczny odpoczynek