ul. KOŚCIUSZKI 34 89-650 CZERSK,

1. Bóg zapłać za składane dzisiaj ofiary na remont dachu i elewacji naszego kościoła oraz za ofiary składane indywidualnie.
2. Na Mszy św. o godz. 8.45 poświęcimy medaliki dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I. Komunii św., a po Mszy św. spotkanie z rodzicami. Na Mszy św. o godz. 14.00 udzielimy sakramentu Chrztu Świętego. Ponieważ w dzisiejszą niedzielę przypada Święto Niepokalanego poczęcia, po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy na Godzinę Łaski. Najświętszy Sakrament będzie wystawiony do godz. 12.30.
3. W przyszłą niedzielę kolekta na rzecz Stolicy Apostolskiej, a przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Kościoła katolickiego na Wschodzie.
4. RORATY – dla dorosłych o 6.15, a dla dzieci i młodzieży o godz. 7.00.
W Krzyżu – w środy o godz. 17.00, a w soboty o godz. 7.00. Gorąco zachęcamy do udziału w roratach, zwłaszcza dzieci. Chociaż jest to trudna ofiara również dla rodziców, niemniej stanowi prawdziwą szkołę wiary.
5. Kierownictwu i pracownikom sklepów Biedronka, Polo Market, i Netto wyrażamy wdzięczność za umożliwienie zbiórki produktów żywnościowych w miniony piątek i sobotę, z przeznaczeniem dla rodzin i osób samotnych będących w trudnej sytuacji materialnej. Serdecznie też dziękujemy darczyńcom i osobom zaangażowanym w tę akcję.
6. W środę o godz. 19:00 będzie spotkanie regionalne. Temat spotkania: adwentowe i bożonarodzeniowe zwyczaje na Pomorzu.
7. Zachęcamy narzeczonych do udziału w „Weekendzie dla narzeczonych” w dniach od 13 do 15 grudnia. Przypominamy, że nie będzie tradycyjnego kursu dla narzeczonych. Kurs będzie w naszym LO. Szczegóły u ks. Damiana.
8. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na adwentową Adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek 12 grudnia po Mszy świętej wieczornej.
9. Przed kościołem można nabyć świece wigilijne w cenie: duże świece – 15 zł i małe – 8 zł, a w zakrystii opłatek. Również przy wyjściu z kościoła do nabycia „Pielgrzym”.
10. Wszystkie wspólnoty i grupy działające przy naszej Parafii zapraszamy na spotkanie opłatkowe do Domu Kultury w następny czwartek 19 grudnia na godz. 16:00. Natomiast Radę Parafialną zapraszamy na opłatek w poniedziałek 16 grudnia na godz. 18.00 do plebanii.
11. W ten czwartek (12 grudnia) zapraszamy na spotkanie organizacyjne Orszaku Trzech Króli. Odbędzie się o godz. 18.00 w salce parafialnej. Zapraszamy wszystkich – przynajmniej przedstawicieli - odpowiedzialnych za poszczególne elementy Orszaku, a więc za stronę logistyczną, zwierzęta, dekoracje, przedstawicieli Ośrodka Kultury, stroje itp.
12. Przypominamy, że spowiedź św. adwentowa dla całej parafii odbędzie się w sobotę 21 grudnia w godzinach 8-10.30 i 14.30-17.30. Będą przyjezdni spowiednicy.
- w 30 dzień po pogrzebie za: ś. p. Janinę Likos we wtorek o godz. 18:00, Barbarę Karlikowską w środę o godz. 18:00, Marka Ziemak w czwartek o godz. 18:00
- za duszę męża Bogdana Pruskiego w 5 r. śm. w poniedziałek o godz. 7.00.
- w intencji Rycerstwa Niepokalanej w poniedziałek o godz. 8:45

W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej ś. p. Ryszarda Krzoskę, Zofię Zdunek, Jana Rekowskiego, Weronikę Pastwa z Czerska. W poniedziałek o godz. 13:30 będzie pogrzeb Mieczysława Włoch z ul. Gen. Andersa, we wtorek o 12:00 Adeli Ossowskiej z ul. Tucholskiej. Dobry Jezu ….