ul. KOŚCIUSZKI 34 89-650 CZERSK ,

Dziękujemy za składane ofiary w minioną niedzielę na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu – od godz. 7.00 do 8.45.Chorych z posługą sakramentalną kapłani odwiedzą 8 lutego, gdyż jeszcze trwają kolędy.

Święcenie świec dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej będzie w niedzielę 2 lutego na Mszy świętej o godz. 11:00.

W tym tygodniu swoje kolędowanie zakończyli kolędnicy misyjni. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyjmowali kolędników, a także tym, którzy okazali im życzliwość i pomoc. Dzieci uzbierały 4.300 zł i 5 euro na wsparcie rówieśników w Amazonii.

Do nabycia jest nowy numer „Pielgrzyma” i „Małego Pielgrzyma”, można też nabyć książkę „Trudna droga do wolności. Czersk i Ziemia Czerska u progu niepodległości” w cenie 20 zł.

W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 8.45 odbędzie się spotkanie Żywego Różańca. Kolekta przyszłej niedzieli jest przeznaczona na zakony kontemplacyjne.

W środę obchodzimy setną rocznicę powrotu Czerska do macierzy. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.45, na której będziemy się modlić za naszych przodków, którzy poświęcili swoje życie i siły dla odrodzenia naszej Małej Ojczyzny. Następnie P. Burmistrz zaprasza na godz. 11.00 na uroczystą sesję Rady Miejskiej połączoną z promocją książki „Trudna droga do wolności. Czersk i ziemia czerska u progu niepodległości”. O godz. 14.00 odbędzie się inscenizacja przemarszu wojska i mieszkańców z dworca PKP na plac przy ul. Gen. Hallera, gdzie będzie można zwiedzić wystawę eksponatów i zjeść wojskową grochówkę.

W tym tygodniu kończymy wizyty duszpasterskie. Program na ostatnie dni:

- Dzisiaj godz. 14:30 Kościuszki

- Poniedziałek 27 styczeń 2020 godz. 14:30 Tucholska, Kilińskiego, Gajowa, Wyzwolenia, Chrobrego, Krzywoustego, Odnowiciela, Kazimierza Wielkiego, Łokietka, Przemysła II, Mieszka

- Wtorek 28 styczeń 2020 godz. 14:30 Przytorowa, Łukowska, Sienkiewicza, Wyb. pod Łukowo od Łukowskiej

- Środa 29 styczeń 2020 godz. 14:30 Derdowskiego , Płk Wryczy, Wielewska, Konopnickiej, Miłosza

- Czwartek 30 styczeń 2020 godz.  14:30 Blacharska, 21 lutego, Parkowa

- Piątek 31 styczeń 2020 godz. 14:30 Mleczarska, Klina, Przemysłowa, Spokojna, Szkolna

- Sobota 01 luty 2020 godz. 12:00 Kosobudzka, Jodłowa, Królowej Jadwigi, Kaszubska, Piotra Ferensa

- w 1 rocznicę śmierci za ś. p. Jana Walkowskiego w czwartek o godz. 8:45, Joannę Durzyńską w piątek o godz. 6:30, Zygfryda Mrózek w piątek o godz. 8:45 i ś.p. Jana Skowrońskiego w niedzielę o godz. 12:30,
- w 30 dzień po pogrzebie za ś. p. Antoniego Baszanowskiego w poniedziałek o godz. 6:30, Władysława Żurawkę w piątek o godz. 6:30,

- w intencji dusz w czyśćcu od APDC w poniedziałek o godz. 8:45

- w intencji Rycerstwa Niepokalanej w sobotę o godz. 8:45

- w intencji Żywego Różańca w niedzielę o godz. 8:45

W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: Mirosławę Buszek z ul. Bocznej. Dobry Jezu . . .