ul. KOŚCIUSZKI 34 89-650 CZERSK,

Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na kolektę inwestycyjną na remont dachu i elewacji naszego kościoła. Bóg zapłać również za ofiary indywidualne złożone w tym tygodniu.

Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 8.45 spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku mają być przyjęte do I. Komunii św., a o godz. 14.00 udzielimy sakramentu Chrztu świętego.

W środę o godz. 18:00 młodzież klas 8 otrzyma sakrament Bierzmowania z rąk Ks. Bpa Arkadiusza Okroja. Serdecznie zapraszamy całe rodziny kandydatów, ale również wszystkich, którym zależy na rozwoju wiary młodego pokolenia. We wtorek od godz. 17:00 spowiedź dla kandydatów i ich rodzin.

W środę Msza święta w Krzyżu wyjątkowo o godz. 16:30.

Nasza parafia w dniu 7 czerwca organizuje wyjazd na beatyfikację Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zapisy u księdza Karola.

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej, które odbywają się w piątki wielkiego postu:
a) dla dzieci o godz.16.20
b) dla młodzieży o godz. 18.45
c) dla wszystkich o godz. 8.15 i 17.30
Kolekta zbierana podczas Mszy świętych połączonych z Drogą Krzyżową jest przeznaczona na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę kolekta na WSD w Pelplinie, a przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz polskich misjonarzy „Ad Gentes”.

Pragniemy poinformować, że uczennica z naszego Liceum wygrała w środę diecezjalny etap Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej. Gratulujemy.

W sobotę 14 marca po Mszy świętej o godz. 8:45 zapraszamy członków i kandydatów Wspólnoty Apostolskiej św. Elżbiety na spotkanie do salki.

PKP poprosiło nas o przekazanie informacji, że od 15 marca na linii kolejowej Tczew – Kostrzyn, na odcinku Czersk – Bukowo, zostanie podniesiona prędkość pociągów do 120 km/h. Dlatego w okolicach przejazdów zaleca się o zachowanie szczególnej ostrożności.

Zbliża się termin Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która w tym roku wyruszy z Dziemian 27 marca o godz. 20:00. Przewidziane są cztery trasy: 55, 42, 35 i 30 km. Zapisy na stronie www.edk.org.pl

Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Pielgrzyma” i „Małego Pielgrzyma”. W biurze Radia Maryja można nabyć czasopisma „Nasza Arka”, „W Naszej Rodzinie”.

- w 1 rocznicę śmierci za ś. p. Jadwigę Rogańską w sobotę o godz. 6:30
- w 30 dzień po pogrzebie za ś. p. Gabrielę Stoltman w poniedziałek o godz. 18:00, Annę Stopa w czwartek o godz. 18:00,

W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: Jerzego Wielgosz z ul. Maczka i Jana Stoppa z ul. Łosińskiej.

We wtorek o godz. 12:00 odbędzie się pogrzeb ś.p. Tadeusza Górnowicz z Kaszar, a w środę o godz. 13:30 pogrzeb ś.p. Janiny Wałaszewskiej z ul. 21-lutego. Dobry Jezu . . .

A teraz zgodnie z prośbą Ks. Biskupa odśpiewamy Suplikacje z prośbą o powołania do służby Bożej.