ul. KOŚCIUSZKI 34 89-650 CZERSK,

W ubiegłym tygodniu po renowacji odsłoniliśmy dwie ściany naszego kościoła. Czerska świątynia odzyskała dawny blask. Restrykcje stanu epidemicznego nie pozwalają na spacery, dlatego większość parafian nie ma możliwości zobaczenia i podziwiania tego wspaniałego dzieła, dlatego prezentujemy kilka zdjęć. Poza tym można zobaczyć filmik z drona  (link: https://www.instagram.com/p/B-Koq54Dzav/?igshid=42yp2d8x4la4), który jest dostępny na naszym facebooku, a który pokazuje ogrom wykonanej dotychczas pracy konserwatorsko-budowlanej. Aktualnie wykonujemy prace blacharskie, m.in. na dwóch wieżyczkach. Całkowite zakończenie prac jest przewidziane na 20 czerwca 2022 r. Mamy jednak nadzieję, że nastąpi to wcześniej. Świątynia jest naszym wspólnym dobrem, chlubą naszej społeczności, podziwianym w całej Polsce – i nie tylko – zabytkiem, jest znakiem rozpoznawczym miasta. Może komuś wydać się niestosowne proszenie o dalsze wsparcie finansowe tego dzieła, zwłaszcza w tym trudnym dla nas wszystkich okresie epidemii, ale pamiętajmy, że jest to nasz dar dla Boga, przed którym wszyscy staniemy, jest to też pamiątka, którą po sobie pozostawimy następnym pokoleniom. Z całego serca bardzo gorąco dziękuję wszystkim, którzy dotychczas wspierali to dzieło i bardzo proszę o dalszą pomoc.