ul. KOŚCIUSZKI 34 89-650 CZERSK,

W środę 22 lipca w kościele w Czersku odbył się odpust parafialny ku czci św. Marii Magdaleny. Uroczystą Sumę odpustową sprawował Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. Nasz Pasterz w homilii przybliżył wiernym postać świętej, wokół której urosło wiele legend, i którą postrzegano jako jawnogrzesznicę. Maria Magdalena, mówił, to jednak postać ewangeliczna, która przylgnęła do Chrystusa, tak jak dwunastu wybranych przez Niego Apostołów i która wiernie zachowywała głoszoną przez Niego naukę. Wierność Chrystusowi zaprowadziła ją najpierw pod krzyż, pod którym stanęła obok Maryi, Matki Jezusa i Jego umiłowanego ucznia Jana, w końcu do grobu, by swemu Nauczycielowi oddać ostatnią posługę. Jest ona wzorem do naśladowania w służbie drugiemu człowiekowi i w okazywaniu prawdziwej miłości – kontynuował ks. Biskup. Za to wszystko osiągnęła nagrodę, została pierwszym świadkiem Zmartwychwstania.

Uroczysta Msza święta z oprawą muzyczną Odnowy w Duchu Świętem i scholki rozpoczęła się o godz. 18:00. Sumę odpustową zakończyła procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła i uroczysty śpiew „Ciebie Boga wysławiamy…”. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy pomogli w organizacji tak pięknego wydarzenia.

M.E.P