ul. KOŚCIUSZKI 34 ,

1. Serdecznie witamy w naszej parafii wszystkich wczasowiczów i urlopowiczów i życzymy wspaniałego wypoczynku. Wykorzystajmy ten czas również na pogłębienie relacji z Bogiem.
2. Jutro uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o 6.30, 8.45 i o 18.00. Jutrzejsza kolekta jest przeznaczona na Stolicę Apostolską.
3. W związku z okresem wakacyjnym i urlopami księży- od jutra przez całe wakacje księża będą słuchali spowiedzi 15 minut przed Mszami św. Nie będzie spowiedzi podczas Mszy św.
4. W Krzyżu niedzielne Msze św. o godz. 9.45, a w środy i I piątek miesiąca o godz. 19.00.
5. Przez całe wakacje zapraszamy też na Msze św. Ostrowitem w każdą niedzielę o 16.00.

6.  W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca lipca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek, piątek i sobotę od godz. 7.00 do 8.45 potem Msza św.
7. Okazja do Spowiedzi św. w I piątek od godz. 17.00 W wakacje w pierwszy piątek, jak w poprzednich latach, nie będzie Mszy św. o godz. 16.20.
8. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy przed odpustem parafialnym w poniedziałek 20 lipca.
9. Msza św. za wszystkich żyjących i zmarłych członków Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o 8.45, a potem zaraz spotkanie członków Żywego Różańca i rodziny Szkaplerznej w związku z rozpoczęciem Nowenny do MB Szkaplerznej przed Jej świętem 16 lipca.
10. Przypominamy, że w tym roku nasz odpust parafialny odbędzie się w dniu patronalnym, a więc 22 lipca, tj. w środę. Sumę odpustową o godz. 18.00 odprawi ks. bp Wiesław Śmigiel.
11. Jak co roku 31 lipca rozpocznie się Piesza Pielgrzymka z Chojnic
na Jasną Górę. Spotkanie przedpielgrzymkowe w naszej parafii, na którym będzie można się zapisać i zyskać podstawowe informacje, odbędzie się
w niedziele 12 lipca po wieczornej Mszy św. w biurze Radia Maryja. Z grupa chojnicką udaje się na pielgrzymkę ks. Wiesław.
12. Zachęcamy też do udziału w pielgrzymce autokarowej po sanktuariach Belgii i Francji. Osoby, które się zapisały proszone są o kontakt z ks. Arielem, w celu uzupełnienia danych osobowych.
13. Msza św.  w tym tygodniu:
- w intencji dusz w czyśćcu cierpiących od Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym w poniedziałek o 8.45
- w int. zmarłej w ostatnim kwartale członkini Apostolstwa Dobre Śmierci Heleny Wielewickiej we wtorek o godz. 8.45
-w int. żywych i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci w czwartek, o trzeźwość parafii w piątek, a Rycerstwa Niepokalanej w sobotę o godz. 8.45
- w 1 r. śm. za ś. p. Helenę Troka w środę o 8.45, za ś. p. Czesławę Nakielską w niedzielę o 18.00
12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: ś.p. Gertruda Stencel ze Stodółek, ś. p. Ryszard Błanek z ul. Cisowej, ś. p. Jadwiga Gruber z ul. Królowej Jadwigi, ś. p. Irena Polerowicz z ul. 21-lutego. Wieczny Odpoczynek…

Na zakończenie pragniemy podzielić się smutną informacją. Otóż z dniem dzisiejszym- ze względu na stan zdrowia- po trzynastu latach pracy kościelnego odchodzi pan Franciszek. Z bólem serca żegnamy Pana i dziękujemy za wszelkie dobro i poświęcenie dla nas księży i wszystkich parafian. Jednocześnie życzymy Panu Franciszkowi powrotu do zdrowia i liczymy, że będzie nas Pan jeszcze wspomagał, gdy będzie taka potrzeba.