^Do góry
Get Adobe Flash player

Remont dachu

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA 
W CZERSKU, 
ul. KOŚCIUSZKI 34 
89-650 CZERSK 

NR KONTA 
BS CZERSK 
71 8147 0002 0007 9950 2000 0010

Rycerze Niepokalanej

Kalendarz

Luty 2019
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Szukaj

Logowanie

Konkurs kolęd

Konkurs kolęd LO i Akademia Sukcesu
21.12.2018 – kościół w Czersku

W czas Bożego Narodzenia najpiękniej brzmią kolędy. Wybrzmiały dziś z wielką energią i radością w naszym kościele parafialnym w Czersku. Uczniowie wszystkich klas Liceum i Akademii Sukcesu stanęli do rywalizacji w konkursie kolęd. Solidne przygotowania i ekspresja wykonania zapewniły wiele świątecznej radości. Wszyscy pięknie śpiewali i doskonale się przy tym bawili. Dziękujemy za ten czas wspólnego zatrzymania nad tajemnicą Narodzin Chrystusa.
Niech Nowo Narodzone Dziecię przyniesie nam wiele pokoju i wiary, Niech nam co dzień błogosławi i prowadzi. Radosnego świętowania.

Życzenia

Kochani Parafianie, Drodzy Goście !

W imieniu duszpasterzy Parafii św. Marii Magdaleny w Czersku, z całego serca dziękuję za życzliwość i wsparcie, którego doświadczamy w naszej codziennej posłudze. Serdecznie dziękuję za modlitwę i najdrobniejsze przejawy dobroci oraz troski o nasz kościół.

Niedawno zakończyła się konserwacja i renowacja naszego pięknego ołtarza Trójcy Świętej Hermana Hana z 1611 r. Na wiosnę rozpoczniemy dalszy etap remontu dachu. Serdeczne Bóg zapłać za pomoc i wsparcie tego dzieła. Myślę, że wszyscy, nie tylko wierzący, możemy być dumni z posiadania tak wspaniałego zabytku i jeszcze bardziej starać się zachować to dziedzictwo dla następnych pokoleń.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, życzymy Chrystusowego pokoju, zdrowia i Błogosławieństwa Bożego. Niech nadchodzący Nowy Rok 2019, przyniesie jak najwięcej łask Bożych. Życzymy również Bożej mocy w pokonywaniu codziennych trudności i radosnego wypoczynku w gronie nabliższych.

ks. Proboszcz Zbigniew Straszewski

Rekolekcje Adwentowe - 2018

W I Niedzielę Adwentu rozpoczęliśmy nasze rekolekcje parafialne przygotowujące nas do uroczystości Bożego Narodzenia. Naszej wędrówce przewodniczył ojciec werbista Kazimierz Banacki z Laskowic Pomorskich. Nasz rekolekcjonista przyjął święcenia kapłańskie w 1983 roku w Pieniężnie i tam przez pierwsze dwa lata pracował. Już po dwóch latach kapłaństwa został skierowany na naukę języka angielskiego do Irlandii. Był to okres przygotowań do wyjazdu na misję do Ghany. Ojciec Kazimierz posługiwał tam przez 16 lat, po czym został skierowany na 4 lata do Zambii. W 2008 roku powrócił do Polski.
Serdecznie dziękujemy O. Kazimierzowi za wygłoszone Słowo Boże i świadectwo. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom rekolekcji.

M.E.P.

Czytaj więcej...

100. Rocznica odzyskania Niepodległości

W niedzielę obchodziliśmy setną rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Uroczysta Msza św. odbyła się o godz. 8:45. Liturgii przewodniczył kanclerz ks. dr Adam Kałduński z Pelplina. Podczas Mszy św. został poświęcony ołtarz Hermana Hana oraz nowe tabernakulum, które zostało ufundowane przez jedną z rodzin.
Po Mszy św. w kościele odbył się koncert patriotyczny w wykonaniu chóru Lutnia, zespołu UTW oraz wychowanków Domu Kultury. Następnie udaliśmy się pod pomnik ofiar – bohaterów naszej małej ojczyzny. Dla upamiętnienia setnej rocznicy o godz. 12.00 zostały włączone dzwony, a o godz. 18.00 w sali im. R. Bruskiego odbył się spektakl „A to historia” w wykonaniu uczniów ze szkoły nr 2 im. Jana Pawła II.
Dziękujemy wszystkim za pomoc i organizację tych uroczystości.

M.E.

Czytaj więcej...

Copyright © 2019. Parafia Czersk  Rights Reserved.