Komunikat administratora strony

Postanowiłem w ramach modernizacji przeprowadzić zmianę szablonu strony.

Link do obecnej wersji strony będzie znajdował się na nowej wersji, obecna strona stanie się stroną historyczną i będzie nadal dostępna.

Niestety w związku z tym niektórzy użytkownicy przyzwyczajeni do obecnego wyglądu mogą poczuć się nieco zdezorientowani za co z góry przepraszam.

Zapraszam do śledzenia zmian na stronie, które powinny pojawić się już w tym tygodniu. Wiadomo będzie trochę jak z remontem domu najpierw trzeba będzie coś rozwalić, potem będzie gruzowisko a na koniec mam nadzieję wyjdzie z tego coś fajnego i funkcjonalnego.

Pozdrawiam admin

"Wakacje z Jezusem" – Bysław 2019

W pierwszym tygodniu wakacji w dniach od 24.06-28.06.2019r. - już po raz trzeci w naszej parafii - odbyły się kolonie dla dzieci w Bysławiu pod hasłem "Wakacje z Jezusem".

Uczestnicy kolonii każdego dnia mieli możliwość wykazania się w różnych dziedzinach, przepełnionych kreatywnością i zdolnościami artystycznymi i sportowymi. Przepiękna pogoda towarzysząca podczas wypoczynku pozwoliła na kąpiel w jeziorze wśród malowniczego terenu Bysławia. Nie zabrakło fascynujących spotkań, wycieczki pełnej wrażeń i chętnie odwiedzających nas gości. Wtorkowy poranek rozpoczął się energicznymi zajęciami Zumby, które poprowadziła pani Monika Kowalewska – instruktorka zumby dla dzieci. W środę odbyła się wycieczka do Bydgoszczy, gdzie dzieci obejrzały seans w Multikinie, podczas przerwy obiadowej posiliły się w McDonaldzie, a popołudnie spędziły w bydgoskiej Papugarni, mając możliwość przebywania w bliskiej obecności papug, karmienia ich i robienia pamiątkowych zdjęć. W czwartkowy poranek mieliśmy zaszczyt gościć ks. Proboszcza, który przywiózł dla dzieci słodkości. Równie zaskakującą atrakcją jak wizyta w Papugarni, okazało się Zoo egzotyczne, które zagościło w naszej szkole. Pod okiem przewodnika można było nie tylko oglądać zwierzaki, ale też dowiedzieć się wielu ciekawostek na ich temat, dotknąć i zrobić sobie zdjęcie z wybranymi okazami. Ponadto, gościliśmy Jakuba Pląder i Szymona Matuszak – chłopaków wyróżniających się oryginalną pasją, gdyż ich hobby to Yoyo. Zajmują wysokie miejsca na zawodach i współpracują z amerykańską firmą Duncan, a czwartkowego wieczoru przyjechali do nas zarazić dzieci swoją pasją. Wykonali pokazy, a potem ćwiczyli z dziećmi. Kilkoro z nich zaskoczyło i zrobili takie wrażenie, że dostali Yoyo w nagrodę. Wakacje to dobry czas na wzmocnienie relacji z Panem Bogiem. O tym także nie zapomnieliśmy. Zadbaliśmy o duchowy klimat naszego wypoczynku, pamiętając o modlitwach każdego dnia, a także udaliśmy się na Mszę Świętą do pobliskiego kościoła, z racji trwającej Oktawy Bożego Ciała.

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim ofiarodawcom, którzy umożliwili organizację i wspaniałe przeżycie tych kilku wakacyjnych dni. Szczególne podziękowania składam Paniom: Małgorzacie Szarafin, Weronice Czarnowskiej, Agnieszce Stopa, Klaudii Plichta i Panu Mateuszowi Kaszubowskiemu za poświęcony czas, zaangażowanie i wzorową opiekę nad dziećmi.

Ks. Karol Pobłocki

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

W niedzielę 16 czerwca – w Uroczystość Najświętszej Trójcy - odbyła się w naszym kościele parafialnym Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Uroczystość została poprzedzona spowiedzią świętą dzień wcześniej. 56 dzieci z naszej parafii przyjęło po raz pierwszy Pana Jezusa do swojego serca. Pierwsza Komunia Święta jest wydarzeniem w życiu dziecka, które pogłębia jego relację z Jezusem Eucharystycznym. Tę wyjątkową liturgię celebrował ks. Proboszcz Zbigniew Straszewski. Neokomunikanci do tej ważnej chwili zostali przygotowani przez panie katechetki oraz ks. Damiana. Gratulujemy Rodzicom i Dzieciom oraz życzymy wielu łask Bożych.

M.E.P.

LEDNICA 2019

W pierwszą sobotę miesiąca – 1 czerwca – młodzież z naszej parafii wraz z ks. Tomaszem Bielickim uczestniczyła w „ XXIII Spotkaniu Młodych Lednica 2000” na Polach Lednickich, które co roku gromadzi wiele tysięcy młodych ludzi.

W tym roku spotkanie odbyło się pod hasłem „Wiesz, że Cię kocham”. Nie zabrakło śpiewu i tańców, prywatnej Adoracji, okazji do spowiedzi świętej.

Uroczystą Eucharystię wspólnie z metropolitą poznańskim celebrował towarzyszący młodym od początku spotkania Prymas Polski Ksiądz abp Wojciech Polak oraz liczni kapłani, którzy przybyli z młodzieżą na Pola Lednickie.

W modlitwie powszechnej uczestnicy Lednicy modlili się m.in. za Kościół, Ojczyznę, biskupów, kapłanów, młodzież, a także za ofiary skrzywdzone przez duchownych. Młodzież wróciła cała i zdrowa, uśmiechnięci, opaleni i napełnieni mocą Ducha Świętego.

Prymicja Ks. Adama Chyły

W niedzielę 26 maja o godz. 12:30 swoją pierwszą Mszę Św. sprawował nasz parafianin, ks. Adam Chyła. Święcenia kapłańskie naszego Ks. Neoprezbitera odbyły się dzień szybciej w Pelplinie. Sakrament święceń z rąk Księdza Biskupa Ryszarda Kasyny otrzymało 10 diakonów.

Uroczystość rozpoczęła się na plebanii, gdzie m.in. rodzice Neoprezbitera udzielili mu błogosławieństwa. Następnie ks. Adam w asyście służby liturgicznej oraz przybyłych kapłanów i kleryków został wprowadzony do kościoła. Po powitaniach rozpoczęła się Msza Św. Słowo Boże wygłosił ks. Sławomir Kunka – ojciec duchowny naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Po Mszy Św. ks. Adam podziękował osobom, które miały wpływ na jego drogę do kapłaństwa, m.in. ks. Proboszczowi i rodzicom. Na zakończenie ks. Neoprezbiter udzielił błogosławieństwa przez nałożenie rąk rodzicom, księżom służbie liturgicznej i wiernym zgromadzonym na Eucharystii.

M.E.P.