^Do góry
Get Adobe Flash player

Remont dachu

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA 
W CZERSKU, 
ul. KOŚCIUSZKI 34 
89-650 CZERSK 

NR KONTA 
BS CZERSK 
71 8147 0002 0007 9950 2000 0010

Rycerze Niepokalanej

Kalendarz

Listopad 2018
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Szukaj

Logowanie

SAKRAMENT BIERZMOWANIA

Dnia 14 kwietnia w naszej Parafii odbyła piękna uroczystość. Młodzież przystąpiła do sakramentu bierzmowania. O godzinie 18.00 uroczystą procesją wejścia rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył Ks. Bp. Ryszard Kasyna. Po przywitaniu Księdza Biskupa przez księdza proboszcza, przedstawiciele rodziców poprosili Ekscelencję o udzielenie sakramentu bierzmowania zgromadzonej młodzieży.
Podczas homilii ks. biskup zachęcał do pewnej i silnej wiary w moc Bożego działania w sakramencie bierzmowania. Prosił młodzież, aby z wiarą w sercu przystąpiła do sakramentu, podkreślając, że otwarte przyjęcie Bożego Ducha zależy od każdego z nich. Życzył młodzieży, aby Dary Ducha Świętego, które otrzymają, towarzyszyły im przez całe życie. Ksiądz biskup zwrócił się także do rodziców i wszystkich bliskich, którzy towarzyszyli kandydatom: podkreślił, że bardzo ważne jest aby wspierać tych młodych ludzi, być zawsze blisko nich i własnym życiem dawać im przykład żywej wiary.

Po homilii ksiądz biskup, wyciągając nad młodymi ręce, odmówił modlitwę o wylanie Ducha Świętego na kandydatów, po czym nastąpił właściwy obrzęd sakramentu: biskup świętym olejem namaścił czoła dziewcząt i chłopców.
Po Komunii świętej młodzi złożyli podziękowania księdzu biskupowi, duszpasterzom, katechetom i rodzicom. Po zakończonej Eucharystii wykonano pamiątkowe zdjęcia.
Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości. Podziękowania w sposób szczególny kierujemy do katechetów, którzy zawsze pomagali w formacji młodzieży.

Copyright © 2014. Parafia Czersk  Rights Reserved.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Wyłączenie lub blokada obsługi cookies może spowodować nieprawidłowe działanie naszej witryny. Jeśli Twoja przeglądarka akceptuje obsługę Cookies, oznacza to wyrażenie zgody na stosowanie cookies przez naszą witrynę.

Więcej o plikach cookies

CZYTAJ TUTAJ