100. Rocznica odzyskania Niepodległości

W niedzielę obchodziliśmy setną rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Uroczysta Msza św. odbyła się o godz. 8:45. Liturgii przewodniczył kanclerz ks. dr Adam Kałduński z Pelplina. Podczas Mszy św. został poświęcony ołtarz Hermana Hana oraz nowe tabernakulum, które zostało ufundowane przez jedną z rodzin.
Po Mszy św. w kościele odbył się koncert patriotyczny w wykonaniu chóru Lutnia, zespołu UTW oraz wychowanków Domu Kultury. Następnie udaliśmy się pod pomnik ofiar – bohaterów naszej małej ojczyzny. Dla upamiętnienia setnej rocznicy o godz. 12.00 zostały włączone dzwony, a o godz. 18.00 w sali im. R. Bruskiego odbył się spektakl „A to historia” w wykonaniu uczniów ze szkoły nr 2 im. Jana Pawła II.
Dziękujemy wszystkim za pomoc i organizację tych uroczystości.

M.E.

100. Rocznica odzyskania Niepodległości